Napis "Solidarni z Białorusią" na elewacji areny

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W dniach 12-13 września na elewacji areny pojawi się napis – "Solidarni z Białorusią". W ten sposób PGE Narodowy przyłącza się do mającej ogólnoświatowy zasięg akcji #LightForBelarus, która jest gestem solidarności dla naszych sąsiadów, upominających się z odwagą o demokrację i wolność.

W Polsce i na świecie z niepokojem, zrozumieniem i empatią obserwujemy rozwój wydarzeń na Białorusi, które mają miejsce po ostatnich wyborach prezydenckich w tym państwie. Aby wesprzeć pokojowo demonstrujących mieszkańców tego kraju Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Instytut Adama Mickiewicza i Narodowe Centrum Kultury zainicjowały wydarzenie #LightForBelarus. 

W ramach akcji rozświetlone w narodowe barwy historycznej flagi Białorusi zostaną budynki instytucji kultury oraz inne obiekty publiczne. Instytucje, które nie mają możliwości iluminacji obiektu w barwach biało-czerwono-białej oraz indywidualnych uczestników zachęca się do innych symbolicznych gestów, jak np. własnoręczne wykonanie i powieszenie flagi, podświetlenie swojego okna w kolorach białoruskich lub wydrukowanie plakatu. Na elewacji PGE Narodowego, który także przyłącza się do akcji, w dniach 12-13 września wyświetlany zostanie napis "Solidarni z Białorusią".

Biało-czerwono-białe barwy od kilkunastu lat są symbolem walki o wolną i demokratyczną Białoruś. Manifestacjom i wiecom towarzyszą również teraz. Po raz pierwszy wprowadzone zostały oficjalnie w 1918 roku, a w latach 1991-1995 roku były oficjalną flagą państwową Republiki Białorusi.

Co o tym sądzisz?