Zobacz, jak PGE Narodowy dba o zasoby wody

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Światowy Dzień Wody został ustanowiony w 1992 roku przez Zgromadzenie Ogólne ONZ. Głównym jego celem jest zwrócenie uwagi społeczności międzynarodowej na wpływ bezpośrednie i pośredniej działalności człowieka na systemy wodne świata.

Tylko 1% zasobów wszystkich wód na ziemi stanowi woda słodka, która jest nam niezbędna do życia. Biorąc pod uwagę zwiększającą się populację ludzi, z każdym rokiem te zasoby będą się kurczyć. Dlatego też ważne jest podejmowanie działań służących lepszemu, zrównoważonemu prowadzeniu gospodarki wodnej.

Projektanci PGE Narodowego wzięli to pod uwagę i przygotowali rozwiązanie pozwalające na oszczędzanie wody poprzez magazynowanie deszczówki. Na terenach zielonych wokół stadionu umiejscowione są zbiorniki wody szarej o łącznej pojemności blisko 600 tysięcy litrów, do których odprowadzana jest woda opadowa z dachu areny (jego powierzchnia to aż 6 ha). Woda ze zbiorników retencyjnych jest wykorzystywana do podlewania zieleni wokół stadionu, ale także umożliwia obsługę blisko tysiąca toalet na stadionie.

W przypadku zapełnienia zbiorników retencyjnych nadmiarem wody zasilane jest pobliskie Jeziorko Kamionkowskie. Oznacza to, że uzupełniamy zapas wody dla sąsiedniego Parku Skaryszewskiego.

W sytuacji skrajnie obfitych opadów deszczu istnieje też możliwość awaryjnego zrzutu wody z dachu. Odbywa się to poprzez dwie sekcje schodów kaskadowych. W razie takiej potrzeby w trakcie deszczu są one ze względów bezpieczeństwa wyłączane z użytkowania, a lejąca się po nich wygląda jak spektakularny wodospad.

Co o tym sądzisz?