Elewacja przypomni o Dniu Wolności Białorusi

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Hasło "Light For Belarus" rozbłyśnie na elewacji PGE Narodowego 25 marca, w rocznicę proklamowania niepodległej Białoruskiej Republiki Ludowej. Tego dnia obchodzony jest Dzień Wolności Białorusi – święto nieuznawane przez rząd Aleksandra Łukaszenki, ale przypominane przez białoruskie społeczeństwo, w szczególności przez środowiska niezależnej opozycji demokratycznej.

PGE Narodowy po raz drugi włącza się do akcji Narodowego Centrum Kultury, Instytutu Adama Mickiewicza i TVP Kultura. Poprzednio we wrześniu 2020 roku w trakcie koncertu "Solidarni z Białorusią" na iglicy stadionu zawisła historyczna biało-czerwono-biała flaga.

Celem tegorocznej akcji jest zademonstrowanie solidarności i wsparcia dla naszych białoruskich sąsiadów, którzy od sierpnia ubiegłego roku głośno upominają się o swobody demokratyczne. Akcja polega na iluminacji 25 marca, siedzib i obiektów instytucji kultury oraz innych obiektów publicznych w całej Polsce, Europie i na świecie kolorami biało-czerwono-białej flagi niepodległej Białorusi. 

Podczas wrześniowej odsłony #LightForBelarus udział wzięło 170 polskich obiektów publicznych.

Co o tym sądzisz?