11 lat sportowych emocji: pamiętasz pierwsze wydarzenie?

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

11 lat temu, w marcu 2010 roku, odbyła się pierwsza rywalizacja sportowa w obecnej historii stadionu! Plac budowy znajdujący się w niecce po dawnym Stadionie Dziesięciolecia na kilka godzin stał się areną zmagań sportowych. Dwie ikony światowego off-roadu motocyklowego wzięły udział w wyjątkowym wyścigu.

W rywalizacji przeprowadzonej wśród betonowych konstrukcji zmierzyli się Taddy Błazusiak i Ronnie Renner. Trasa przebiegała w miejscu, gdzie powstawała płyta stadionu, przez klatki schodowe oraz koronę obiektu. 

Metę, która znajdowała się w historycznym tunelu Stadionu Dziesięciolecia, zawodnicy przekroczyli jednocześnie. Już na etapie budowy stadionu, można było doświadczyć sportowych emocji, a to był dopiero przed smak tego co się wydarzy w kolejnych latach.

Taddy Błazusiak po wyścigu nie ukrywał radości z możliwości ścigania się w tak wyjątkowym miejscu. — To, co dzisiaj zobaczyłem na stadionie przeszło moje oczekiwania, nie sądziłem ze prace tutaj są tak zaawansowane. Bardzo fajnie było się ścigać po placu budowy, nie zdarza się to codziennie — mówił 11 lat temu.


Była to druga przygoda z Red Bullem w miejscu dzisiejszego PGE Narodowego. Pierwsza miała miejsce w 2008 roku, w przeddzień rozpoczęcia prac demontażowych, na Stadionie Dziesięciolecia. Wówczas odbyła się pierwsza w historii edycja Red Bull X-Fighters w Polsce i Europie Środkowo-Wschodniej. Najlepszym na świecie zawodnikom FMX kibicowało wtedy ponad 35 000 widzów.