Wystartował Narodowy Spis Powszechny!

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Rozpoczął się Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który potrwa do 30 czerwca 2021 roku. Udział w nim jest obowiązkowy dla każdego mieszkańca Polski. Przypomni o tym elewacja PGE Narodowego, na której pojawi się napis NSP 2021.

Obowiązkiem spisowym są objęte:
  • osoby fizyczne stale zamieszkałe i czasowo przebywające w mieszkaniach, budynkach i innych zamieszkanych pomieszczeniach niebędących mieszkaniami na terenie Polski, osoby fizyczne niemające miejsca zamieszkania;
  • mieszkania, budynki, obiekty zbiorowego zakwaterowania i inne zamieszkane pomieszczenia niebędące mieszkaniami.
W ten sposób, co dekadę, są zbierane informacje na temat mieszkańców Polski, miejsca ich zamieszkania, statusie na rynku pracy, etc. Wyniki spisu są niezwykle istotne w zarządzaniu państwem, ale także województwem, powiatem czy gminą.

Narodowy Spis Powszechny potrwa od 1 kwietnia 2021 roku do 30 czerwca 2021 roku. Będzie realizowany pierwszy raz w historii obowiązkowo metodą samospisu internetowego, ale jeśli mieszkaniec Polski nie będzie mógł z jakichś powodów wypełnić formularza, przewidziano możliwość przeprowadzenia wywiadu telefonicznego lub bezpośredniego.

Z tej okazji dziś wieczorem elewacja PGE Narodowego rozbłyśnie napisem NSP 2021. Wszystkie informacje dotyczące Narodowego Spisu Powszechnego 2021 znajdują się na stronie www.spis.gov.pl.

Co o tym sądzisz?