Zamknij

"Przywróćmy naszą Ziemię" - Światowy Dzień Ziemi 2021

22 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Jest to globalne święto, którego celem jest zwrócenie uwagi na stan naszej planety. W tym roku jego hasło przewodnie brzmi "Przywróćmy naszą Ziemię".

Historia tego dnia jest złożona. Na początku 1970 roku Sekretarz Generalny ONZ ustanowił Dzień Ziemi na dzień równonocy wiosennej. Mało kto jednak pamięta, że pierwsze święto planety zostało zorganizowane rok wcześniej na wniosek burmistrza San Francisco. W 2009 roku Zgromadzenie Ogólne ONZ ustanowiło Międzynarodowy Dzień Matki Ziemi, który jest obchodzony 22 kwietnia. Od tego momentu jednym z głównych tematów, na których skupiają się ekolodzy są zmiany klimatyczne.

Dbanie o klimat po raz drugi jest myślą przewodnią Pikniku Naukowego organizowanego przez Centrum Nauki Kopernik i Polskie Radio. PGE Narodowy przez kilka lat był gospodarzem tego wydarzenia i choć teraz przeniosło się ono do internetu, to nadal jesteśmy jego Partnerem.

10 maja podczas 24. Pikniku Naukowego zaprezentujemy Wam film o naszych rozwiązaniach, które mają wpływ na klimat. Zapraszamy na stronę pikniknaukowy.pl