Jeden obiekt, wiele możliwości
PGE Narodowy jest znany jako Dom Reprezentacji Polski w piłce nożnej, miejsce organizacji koncertów największych światowych gwiazd i największe w Polsce lodowisko. Ale to nie wszystko.
10 lat temu na stadionie odbyło się pierwsze unikalne wydarzenie kulturalne - spektakl „Dziewięć poziomów funkcjonalnych wg Witkacego” wystawiony przez Teatr im. Witkiewicza z Zakopanego. To wydarzenie zapoczątkowało definiowanie PGE Narodowego, jako przestrzeni wielofunkcyjnej, otwartej na kreatywność swoich gości.
Przez lata swojego funkcjonowania PGE Narodowy zaskakiwał najróżniejszymi obliczami. Obok najbardziej popularnych odsłon koncertowych, targowych (eventowych) i sportowych, stadion jest jednym z największych w stolicy obiektów biurowych.
Na terenie PGE Narodowego swoje siedziby ma kilkadziesiąt firm korzystających z nowoczesnych rozwiązań technicznych gwarantujących komfort i bezpieczeństwo. Łączna powierzchnia biur to ponad 10 tysięcy metrów kwadratowych. Bliskość centrum, komfortowe miejsca parkingowe oraz piękny widok na stolicę i płytę stadionu, to jedne z wielu atutów powierzchni biurowych PGE Narodowego.
Przypomnijmy sobie najbardziej spektakularne i niecodzienne realizacje na PGE Narodowym:
1/10 Podczas Halowego Pucharu Świata w Windsurfingu na płycie stadionu stanął basen o wymiarach 90 x 33 metry, który zmieścił 3 miliony litrów wody. Za właściwą prędkość wiatru odpowiadały 34 gigantyczne wiatraki.

2/10 W kwietniu 2014 roku na płycie pojawiły się setki żaglówek. Różnorodne jednostki pływające były prezentowane w ramach Targów Wiatr i Woda, które są najstarszą i najbardziej prestiżową imprezą o tej tematyce.

3/10 Centrum konferencyjne na PGE Narodowym jest świadkiem rozmów dotyczących najważniejszych tematów współczesnego świata. Ma powierzchnię ponad 4 tysięcy metrów kwadratowych i może pomieścić blisko 2 tysiące osób.

4/10 Czasem potrzebujemy znacznie więcej sal konferencyjnych. Wtedy z pomocą przychodzi nam płyta, na której można postawić spektakularną zabudowę tymczasową. Taką jak hala namiotowa podczas Konferencji Klimatycznej COP19. Na całym stadionie odbyło się w ramach szczytu blisko 600 wydarzeń.

5/10 Wnętrze takiej hali zostało zaaranżowane jako sala plenarna, jak podczas Szczytu NATO w 2016 roku. Do stołu obrad zasiadło w niej 18 prezydentów, 21 szefów rządów oraz członkowie ich delegacji. Tak tworzy się historia zarówno stadionu, jak i całego kraju.

6/10 Goście PGE Narodowego mogą również skorzystać z kaplicy wielowyznaniowej. To wyjątkowe miejsce sprzyjające wyciszeniu i osiągnięciu spokoju ducha. W kaplicy można zorganizować ślub, chrzciny, czy komunię.

7/10 Bywa też tak, że cały stadion jest miejscem duchowego spełnienia. Dowodem na to są wydarzenia o charakterze rekolekcyjnym, jak Jezus na Stadionie i Stadion Młodych.

8/10 Na PGE Narodowym bijemy też najróżniejsze rekordy. Jednym z nich jest np. największa na świecie makieta Katedry Notre-Dame wybudowana z klocków Lego. Budowla zaprezentowana podczas Wystawy Budowli musiała przekroczyć wymiary 1.5 metra (wysokość) x 3 metry (długość) x 1 metr (szerokość), co zostało potwierdzone przez koordynatora Biura Rekordów Guinnessa.

9/10 Rekordową liczbę gości przyciągnął na PGE Narodowy Ed Sheeran. Z powodu wielkiego zainteresowania fanów artysty podjęto decyzję o organizacji dwóch koncertów, podczas których na stadionie łącznie bawiło się ponad 100 tysięcy osób.

10/10 Jednocześnie warto zaznaczyć, że rekord jednorazowej frekwencji przypada polskim gwiazdom. Podczas koncertu Dawida Podsiadło i Taco Hemingwaya PGE Narodowy wypełnił się 70 tysiącami fanów obu artystów.
