Zamknij

Zobacz zdjęcia z pikniku wojskowego przed PGE Narodowym

Wojskowe pojazdy, koncerty i żołnierska grochówka - to jedne z atrakcji, które czekały na gości pikniku wojskowego przed PGE Narodowym. Piknik odbył się z okazji obchodzonego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego.

Korona PGE Narodowego zamieniła się w szereg wojskowych atrakcji. Goście pikniku mogli zobaczyć sprzęt wojskowy, spróbować żołnierskiej kuchni czy sprawdzić się w strzelnicy kontenerowej. Wokół areny pojawiły się też takie pojazdy, jak m.in. czołg Abrams, czołg Leopard 2PL czy kołowy transporter opancerzony ROSOMAK we wszystkich odmianach. Od godziny 13.00 otwarta była również strefa koncertów. Najpierw na scenie pojawił się zespół Luxtorpeda, a później Ira.

Piknik odbywał się pod hasłem "Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej", dlatego też nie mogło zabraknąć specjalnych stoisk informacyjno-promocyjnych jednostek i instytucji Wojska Polskiego. O swojej służbie opowiadali żołnierze wojsk lądowych, sił powietrznych, marynarki wojennej, wojsk specjalnych czy wojsk obrony terytorialnej. Zainteresowani mogli dowiedzieć się, jakie kroki należy podjąć, aby wstąpić do wojska.

W trakcie wydarzenia prowadzona była także akcja honorowego krwiodawsta. Dostępny był też punkt szczepień przeciwko Covid-19.

Na pikniku pojawili się także żołnierze-sportowcy. Goście wydarzenia mogli spotkać się z mistrzami biathlonu i wziąć udział w specjalnie przygotowanych zawodach.

Poniżej galeria zdjęć z niedzielnego świętowania na PGE Narodowym!