Charytatywne wydarzenie "Wybiegaj krew i szpik na PGE Narodowym" [ZDJĘCIA]

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Przed areną odbyła się trzecia edycja wydarzenia "Wybiegaj krew i szpik na PGE Narodowym". Bieg miał na celu zwrócić uwage na to, jak ważną rolę we współczesnym świecie odgrywa krew i szpik. 

Do charytatywnego biegu przed PGE Narodowym zgłosiło sie 250 osób. Wziął w nim udział także prezes operatora PGE Narodowego PL.2012+ - Włodzimierz Dola. - Ten stadion jest dla wszystkich, którzy robią dobrze rzeczy - mówił Włodzimierz Dola podczas ceremonii otwarcia biegu.

W ramach biegu wybiegaliśmy 343,747 litrów krwi pełnej, 143,395 litrów osocza ,113,535 litrów płytek, co stanowi sumę 500,690 litrów krwi. W zbiórce uczestniczyło 1360 osób, ponadto 91 osób zarejestrowało się jako przyszli dawcy szpiku. 

Jak podkreślali organizatorzy wydarzenia podczas biegu nie liczył się czas, ani pokonane kilometry. Każdy z uczestników podejmował dystans na miarę swoich możliwośći. Najważniejszym przekazem było uświadamianie innych, jak ważną rolę odgrywa krew i szpik. Krwi nie da się wyprodukować. Jest tylko jedyna opcja - oddawanie jej przez zdrowego człowieka dla chorego. Bieg miał także na celu zachęcić wszystkich do prowadzenia zdrowego trybu życia oraz większej aktywności fizycznej.

Na zakończenie wydarzenia każdy z uczestników dosta pamiątkowe medale. Wręczono także specjalne rowerki rehabilitacyjne dla ciężko chorej Zosi i Miłosza.