PGE Narodowy włącza się w obchody upamiętniające działalność Armii Krajowej

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

14 lutego 1942 roku to wyjątkowa data w historii Polski. 80 lat temu oficjalnie przemianowano Związek Walki Zbrojnej w Armię Krajową. Z tej okazji Instytut Pamięci Narodowej przygotował wiele przedsięwzięć upamiętniających tę największą podziemną armię Europy. Do akcji włączył się także PGE Narodowy, na którego elewacji 14 lutego pojawi się napis "AK z miłości do Polski". 

- Jest mi niezmiernie miło i jestem dumny, że jako PGE Narodowy możemy włączyć się do popularyzacji wiedzy i przypominania o tym, jak ważnym elementem w walce Polaków o niepodległość była Armia Krajowa – mówił na konferencji zapowiadającej obchody 80. rocznicy przemianowania ZWZ w AK prezes operatora PGE Narodowego Włodzimierz Dola. 

PGE Narodowy 14 lutego na swojej elewacji wyświetli napis "AK z miłości do Polski". Elewacja areny to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów panoramy Warszawy. Od początku działalności stadionu prezentowane są na niej napisy, które między innymi mają na celu przypominać o ważnych dla Polaków wydarzeniach.

W konferencji zapowiadającej obchody upamiętniające działalność AK udział wzięli również prezes IPN dr Karol Nawrocki, dyrektor Biura Edukacji Narodowej Adam Hlebowicz oraz wiceprezes Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej profesor Wiesław Wysocki.

Najważniejszym przedsięwzięciem IPN w ramach obchodów 80. rocznicy przemianowania ZWZ w AK jest przygotowana przez Biuro Edukacji Narodowej wystawa dotycząca najistotniejszych faktów związanych z polskim podziemiem, prezentowana w całym kraju przez cały rok. Poza tym IPN w całej Polsce przygotował m.in. akcję billboardową dotyczącą rocznicy. Za jej pomocą będzie przypominać o kluczowych, a coraz mniej znanych faktach dotyczących AK.

Co o tym sądzisz?