Zamknij

7. Nocny adidas Półmaraton Praski - trzeciego września w Warszawie

Wielkie nocne bieganie znów w Warszawie - trzeciego września odbędzie się adidas Półmaraton Praski! Bieg, który słynie z szybkiej trasy pokonywanej w aurze letniego wieczoru, w tym roku zostanie zorganizowany we współpracy z marką adidas. Zapisy ruszyły!

Rekordy dla każdego

Już siódmy raz tysiące osób będą mogły zmierzyć się z szybką i płaską trasą, wiodącą głównymi arteriami stołecznej Pragi Południe. Warszawa o zachodzie słońca, rześki letni wieczór, obniżająca się temperatura i szybka trasa to warunki idealne do biegu.

- Trasę wytyczmy tak, aby był sprzyjała dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych, bo to tradycja naszej imprezy. Szykujemy dobry test dla zawodowych biegaczy, ale najważniejsza pozostaje radość na mecie u tysięcy amatorów, którym udaje się osiągąć indywidualne cele. Wierzę, że dzięki rozpoczętej współpracy z firmą adidas z takiej okazji skorzysta wielu chętnych, bo adidas to nie tylko globalna sportowa marka, ale i międzynarodowa społeczność biegowa – adidas Runner - mówił dyrektor imprezy Sławomir Szczęsny.

- Partnerstwo przy wydarzeniu, jakim jest Półmaraton Praski jest okazją do jednoczenia ludzi w sporcie, niezależnie od motywacji i celów. Bardzo cieszymy się z tej współpracy i już teraz serdecznie wszystkich zapraszamy do uczestnictwa w tym wyjątkowym biegu - powiedział Krzysztof Łuczakowski, Director Sports Marketing w adidas.

Zapisy odbywają się przez stronę pomaratonpraski.pl. O cenie pakietu startowego decyduje kolejność zgłoszeń i preferencje biegaczy. Podstawowa cena na półmaraton dla pierwszych dwóch tysięcy osób wynosi 129 zł. Ci, którzy będą chcieli wzbogacić pakiet o koszulkę techniczną adidas z biegowej kolekcji, zapłacą 189 zł. 

Półmaraton Praski to największy bieg w Warszawie o nocnym charakterze, który wpisał się na stałe w kalendarz biegów ulicznych. Termin imprezy nie jest przypadkowy – te 21,0975 km rozgrywane na atestowanej trasie w klasie mistrzowskiej międzynarodowej jest dla wielu uczestników próbą generalną przed jesiennymi maratonami. Impreza odbywa się od 2014 roku, z przerwą w czasie pandemii (w latach 2014-2017 jako BMW Półmaraton Praski, w latach 2018-2019 sponsorem tytularnym była polska marka sportowa 4F).

adidas Runners Piątka Praska - sportowa zabawa dla każdego

Kolejny raz Półmaratonowi Praskiemu towarzyszyć będzie Piątka Praska, rozgrywana w tym roku we współpracy z społecznością adidas Runners. Dla jednych 5 km będzie dobrym testem szybkości, dla innych początkiem biegowej przygody. Tu królować będzie uśmiech i zabawa.

- W adidas wszystko, co robimy, jest zakorzenione w sporcie. Odgrywa on coraz większą rolę w życiu coraz większej liczby ludzi. Ma kluczowe znaczenie dla kultury i społeczeństwa oraz jest podstawą naszego zdrowia i szczęścia - wspomniał Krzysztof Łuczakowski.

adidas Runners to globalna społeczność biegowa, która funkcjonuje w Warszawie już od 2017 roku. Każdy, bez względu na poziom sportowy czy wiek, może dołączyć i skorzystać z ogólnodostępnych zajęć. Trzon stanowią codzienne treningi sportowe, prowadzone przez zespół 13 profesjonalnych trenerek i trenerów. Wybór zajęć jest bardzo szeroki – od typowo biegowych treningów, dedykowanych zarówno doświadczonym biegaczom, jak i zupełnym nowicjuszom, poprzez całą gamę treningów technicznych i uzupełniających, aż po zajęcia z jogi i tańca. Udział w treningu jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji w aplikacji adidas Running.  

W czerwcu w adidas Runners rozpoczną się treningui przygotowujące do adidas Półmaratonu Praskiego. 

Najważniejsze informacje oraz zapisy odbywają się przez stronę polmaratonpraski.pl.