Raków Częstochowa zdobywcą Fortuna Pucharu Polski

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Drużyna Rakowa Częstochowa z trofeum Fortuna Pucharu Polski! Podpieczni Marka Papuszuna pokonali na PGE Narodowym zespół Lecha Poznań 3:1. Gole dla drużyny z Częstochowy strzelali Vladislavs Gutkovskis, Mateusz Wdowiak oraz Ivi Lopez.

Raków Częstochowa na PGE Narodowy przyjechał jako obrońca tytułu Fortuna Pucharu Polski. Podopieczni Marka Papszuna już w szóstej minucie meczu z Lechem wyszli na prowadzenie. Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Vladislavs Gutkovskis.

Drugiego gola dla Rakowa dołożył w 36. minucie Mateusz Wdowiak, który w sytuacji sam na sam pewnie pokonał bramkarza rywali. Do końca pierwszej połowy kibice na trybunach nie zobaczyli już więcej goli, a bliżej zdobycia upragnionego trofeum była drużyna z Częstochowy.

Lech Poznań kontaktową bramkę zdobył już na początku drugiej części spotkania za sprawą Joao Amarala. Portugalczyk wpisał się na listę strzelców w 52. minucie meczu.

Lechici mieli jeszcze swoje okazje, ale na PGE Narodowym skuteczniejsi byli podopieczni Marka Papszuna. Raków podwyższył wynik spotkania w 77. minucie, a gola na swoje konto zapisał Ivi Lopez.

Ostatecznie mecz na PGE Narodowym zakończył się wynikiem 3:1 dla Rakowa, który obronił tytuł i cieszył się ze zdobycia kolejnego trofeum Fortuna Pucharu Polski. Poniżej zdjęcia z tego wydarzenia.