Zamknij

"#Światowy Dzień Roweru" na elewacji PGE Narodowego

Tuż po zachodzie słońca, w piątek 3 czerwca, na elewacji PGE Narodowego wyświetlony zostanie napis "#Światowy Dzień Roweru". Rezolucja o tym święcie została przyjęta w 2018 roku przez Organizację Narodów Zjednoczonych.

Profesor Leszek Sibilski, który był inicjatorem święta, jako były kolarz torowy i członek młodzieżowej kadry Polski, chciał w wyjątkowy sposób podkreślić i promować rolę tego pojazdu.

Zgodnie z rezolucją przyjętą przez ONZ, rower powinien być postrzegany jako środek wspomagający zrównoważony rozwój, umacniający edukację, zapobiegający chorobom oraz promujący zdrowy tryb życia.

PGE Narodowy, jako największy stadion w Polsce, to miejsce stwarzające nieograniczone możliwości realizacji własnych pasji i zainteresowań. Niezwykle ważna jest dla nas promocja sportu i zdrowego stylu życia. Od 18 maja bramy obiektu znów zostały otwarte, dzięki czemu goście znów mogą korzystać z promenady zewnętrznej, często wybieranej do uprawiania joggingu, jazdy na rolkach czy na rowerze.

W ciągu 10. lat swojej działalności, na terenach obiektu wielokrotnie odbywały się zarówno mniejsze, jak i te większe wydarzenia sportowe, związane m.in. z promocją kolarstwa. W kwietniu tego roku mieliśmy okazję spotkać się podczas kolejnej edycji "Bike Expo - Narodowego Testu Rowerowego", czyli wydarzenia, którego gośćmi byli m.in. Maja Włoszczowska, Mateusz Kusznierewicz oraz Czesław Lang. Uczestnicy "Bike Expo" mieli okazję poznać rynkowe nowości, testować je i porównywać, a także spotkać profesjonalnych sportowców oraz dyskutować ze specjalistami na kluczowe dla użytkowników rowerów tematy.

Dnia 26 lutego, za pośrednictwem wirtualnej platformy treningowej Zwift, polscy reprezentanci zmagali się na arenie w esportowym wydarzeniu 2022 UCI Cycling Esports World Championships. Ponadto, na terenie PGE Narodowego, w przeszłości odbyło się kilka edycji zawodów kolarstwa przełajowego "Syrenka CX" oraz "Narodowych Dni Sportu", podczas których zachęcaliśmy do wspólnego spędzenia czasu w sposób aktywny.