Koncert Natalii Przybysz i duetu KARAŚ/ROGUCKI z cyklu Letnich Brzmień

Wiadomości
06 sierpnia 2022
redakcja
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W piątek 5 sierpnia, w ramach cyklu koncertów Letnie Brzmienia, na błoniach PGE Narodowego wystąpili Natalia Przybysz oraz duet KARAŚ/ROGUCKI. Ten letni wieczór przepełniony był dobrą muzyką!

Letnie Brzmienia to wakacyjna trasa koncertów po Polsce, podczas której zobaczyć i usłyszeć możemy najpopularniejszych polskich artystów. W ramach tego cyklu, na błoniach PGE Narodowego zaplanowane zostało aż 12 koncertów. Po występach zespołu Kwiat Jabłoni oraz sanah, które odbyły się w lipcu, w piątek 5 sierpnia, na plenerowej scenie jako pierwsza w tym dniu wystapiła kompozytorka i autorka tekstów, Natalia Przybysz.

Piosenkarka swój występ rozpoczęła utworem "Mama", w oryginale napisanym przez Olgę "Korę" Jackowską z zespołu Maanam. Mogliśmy usłyszeć także jej wykonanie piosenki "Lipstick on the glass" również należącej do tego kultowego, polskiego zespołu powstałego w latach 70. Podczas koncertu artystka wykonała m.in. utwory "Oko cyklonu" oraz "Zew", pochodzące z albumu "Zaczynam się od miłości" wydanego w 2022 roku. Swoim wokalem w połączeniu z energetycznym tańcem Natalia Przybysz przez blisko półtorej godziny porywała zgromadzoną publiczność.

Tuż po godzinie 20.00 na scenie pojawili się KARAŚ/ROGUCKI, czyli artystyczny duet wspólnie tworzony przez znanego z zespołu Coma Piotra Roguckiego oraz Kubę Karasia, muzyka występującego w przeszłości z zespołem The Dumplings. Goście wydarzenia mogli usłyszeć ich wykonanie utworu "1996" zespołu T.Love, który związany jest z historią poznania się muzyków. Z albumu "Ostatni bastion romantyzmu", wydanego przez duet w lutym 2020 roku, zaprezentowane zostały utwory takie jak "La petite mort", "Katrina", "Kilka westchnień" czy autorski singiel "Bolesne strzały w serce".

Już w przyszłym tygodniu czekają na nas kolejne koncerty z cyklu Letnich Brzmień. 11 sierpnia na błoniach PGE Narodowego wystąpi Mrozu, 12 sierpnia Sobel, a 13 sierpnia dla publiczności zagra Kult z Kazikiem Staszewskim na czele.

Zobacz galerię zdjęć ze wczorajszych koncertów!