Zamknij

Letnie Brzmienia: Vito Bambino i Jakub Skorupa

W ten weekend na błoniach PGE Narodowego odbyły się dwa koncerty z cyklu Letnich Brzmień. Dzień po Katarzynie Nosowskiej, w niedzielę 28 sierpnia, na scenie wystąpili Jakub Skorupa oraz Vito Bambino.

Tuż po godzinie 19 z utworami takimi jak "Głuchy telefon”, "Wypowiedzenie z korpo" czy "Pociągi towarowe" na scenie pojawił się Jakub Skorupa, czyli pochodzący ze Śląska muzyk, który przed gośćmi wydarzenia zaprezentował twórczość ze swojego debiutanckiego albumu "Zeszyt pierwszy”. Wśród zagranych utworów znalazły się m.in. także "Koledzy”, „Pamiętnik z okresu dojrzewania", "Outro/33 lata" oraz powstała we współpracy z Patrickiem The Panem piosenka "Joga".

Mateusza Dopieralskiego, występującego pod pseudonimem artystycznym Vito Bambino, na błoniach PGE Narodowego mieliśmy okazję gościć także podczas ubiegłorocznych Letnich Brzmień, gdzie pojawił się z zespołem Bitamina oraz Mięthą. Pierwszym utworem, którym artysta przywitał się z publicznością było "L’Amour". Póżniej usłyszeć mogliśmy także piosenki takie jak "Jesteś moją różą", "Dżentelmen", "Daddy haze", "Bunkrów nie ma" czy też singiel z 2020 roku "Rampage".

Podczas występu nie zabrakło także utworu "Ale jazz!" powstałego we współpracy z sanah, czyli singla z drugiego studyjnego albumu piosenkarki "Irenka", który w Polsce zdobył tytuł diamentowej płyty. Vito Bambino zaprezentował także "Boje się o Ciebie", piosenkę w której dołącza do duetu z Kaśką Sochacką. Na deser publiczności zaprezentowane zostały m.in. cieszący się ogromną popularnością singiel z 2021 roku "Nudy" (za który Vito podczas wydarzenia odebrał platynową płytę), a także "San Fran" z wydanego w 2022 roku albumu "Poczekalnia".

Jak wspomniał sam artysta - jako, że mieszkał 30 lat za granicą, utwór „Je suis polonais" dedykował Polakom pomagającym obecnie naszym sąsiadom w potrzebie. Na koncercie na błoniach PGE Narodowego obecna była także rodzina muzyka, do której przemiawiał ze sceny, a także dedykował im poszczególne ze swoich piosenek. W trakcie niektórych utworów wokalnie towarzyszyli mu także koledzy z zespołu oraz dodatkowi goście.

W najbliższy piątek czeka nas występ Darii Zawiałow, który będzie ostatnim z tegorocznych koncertów w ramach cyklu Letnich Brzmień zaplanowanych na błoniach PGE Narodowego.

Zobacz galerię zdjęć z tego wyjątkowego wieczoru.