7. Nocny adidas Półmaraton Praski

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

3 września 2022 roku odbył się 7. Nocny adidas Półmaraton Praski oraz bieg adidas Runners Piątka Praska, których start, meta oraz miasteczka biegowe zlokalizowane były na błoniach PGE Narodowego.

Już po raz siódmy kilka tysięcy biegaczy ponownie spotkało się na terenach zewnętrznych największego stadionu w Polsce, by w celu promocji aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia, a także popularyzacji biegania, jako ruchu rozrywki o charakterze sportowym i rekreacyjnym wyruszyć w kilkukilometrowe trasy prowadzące warszawskimi ulicami oraz pokazać, że stolica jest miastem przyjaznym dla miłośników tej dyscypliny sportu.

Płaskie i szybkie trasy posiadające atesty PZLA wytyczone zostały tak, aby sprzyjać dobrym wynikom i ustanawianiu rekordów życiowych. Nieprzypadkowy termin, będący jednym z rześkich wrześniowych wieczorów, dla wielu uczestników jest albowiem także próbą generalną przed jesiennymi maratonami. Dzięki temu, dane wydarzenia na stałe wpisały się już do kalendarzy biegów ulicznych i stały się tym samym największymi biegami o nocnym charakterze w Warszawie.

Olbrzymia przestrzeń terenów zewnętrznych PGE Narodowego z łatwością była w stanie ugościć tysiące biegaczy, dając im tym samym możliwość wzięcia udziału w zorganizowanej tam rozgrzewce. W miasteczkach biegowych zlokalizowanych na błoniach organizator wydarzenia przygotował także wszelkie niezbędne udogodnienia dla uczestników, czyli przebieralnie, prysznice czy też depozyty. Co więcej, kibice i pozostali goście mogli skorzystać tam także z food trucków oraz innych, dodatkowych atrakcji. 

Start biegu na 5 km pokrywał się z linią startu półmaratonu, ale to piątkowicze wystartowali jako pierwsi. Godzinę po nich, o 20.30 w wynoszący 21,0875 km bieg wyruszyli uczestnicy 7. Nocnego adidas Półmaratonu Praskiego. Wszyscy, którzy w ciągu 45 minut ukończyli adidas Runners Piątkę Praską oraz w przypadku półmaratonu – w ciągu 3 godzin - otrzymali pamiątkowe medale. W obu rywalizacjach, zdobywcy miejsc I-III w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn wyróżnieni zostali pucharami oraz nagrodami przygotowanymi przez sponsora wydarzenia.

Zobacz zdjęcia z dekoracji zwycięzców obu biegów.