Zamknij

Zobacz zdjęcia z tegorocznej edycji Pingpongowego PGE Narodowego!

Po dwóch latach przerwy tenis stołowy powrócił na największy stadion w Polsce! Tegoroczna edycja Pingpongowego PGE Narodowego odbyła się na arenie w niedzielę 4 września, jako kontynuacja edycji organizowanych przez Polski Związek Tenisa Stołowego w latach 2017-2019. 

W samym sercu PGE Narodowego, na jego płycie, stanęło aż 100 stołów do tenisa, przy których goście wydarzenia mogli wziąć udział w amatorskich turniejach rozgrywanych w 5 kategoriach wiekowych (U12, U15, U19, U40 oraz 40+) i tym samym wygrać atrakcyjne nagrody. Do turniejów indywidualnych zgłosiło się ponad 1000 zawodniczek i zawodników.

W pokazowym turnieju FINAL 4 LOTTO Superligi Tenisa Stołowego zagrały najlepsze drużyny naszego kraju - DARTOM BOGORIA Grodzisk Mazowiecki, LOTTO POLSKI CUKIER GWIAZDA Bydgoszcz, DEKORGLAS Działdowo oraz AZS AWFIS BALTA Gdańsk. Przybyli na stadion miłośnicy tej dyscypliny sportu mogli także spotkać i porozmawiać z największymi polskimi gwiazdami tenisa – Natalią Partyką i Markiem Badowskim.

W trakcie wydarzenia odbywały się panele dyskusyjne z zawodnikami kadry Polski, międzynarodowymi sędziami, trenerami, a także fizjoterapeutami, dietetykami i psychologami sportu, którzy prowadzili także dodatkowe zajęcia i konsultacje dla każdego z zainteresowanych.

Najmłodsi goście Pingpongowego PGE Narodowego brali udział w grach, zabawach i konkursach sprawnościowych z nagrodami oraz spędzali czas w stworzonych specjalnie na tę okazję strefach animacji, które łączyły w sobie aktywność sportową i doskonałą zabawę.

PGE Narodowy, jako partner wydarzeniai tym samym największy stadion w Polsce, który po raz kolejny gościł wielkie święto pingponga zaproponował bezpłatne wycieczki z przewodnikiem wraz z możliwością poznania dodatkowych ciekawostek o tej wyjątkowej arenie wielofunkcyjnej. 

Do ambasadorów tegorocznej edycji Pingopongowego PGE Narodowego należeli:
  • Luiza Złotkowska - polska łyżwiarka szybka, trzykrotna olimpijka, brązowa medalistka Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Vancouver 2010 oraz srebrna medalistka igrzysk w Soczi 2014;
  • Agnieszka Kobus-Zawojska - polska wioślarka, srebrna medalistka igrzysk w Tokio 2020 i brązowa medalistka igrzysk w Rio de Janeiro 2016, mistrzyni świata i Europy;
  • Wojciech Nowicki - polski lekkoatleta specjalizujący się w rzucie młotem, mistrz olimpijski z Tokio 2020, wicemistrz świata 2022;
  • Cezary Trybański - polski koszykarz, pierwszy Polak w NBA, zawodnik Memphis Grizzlies, Phoenix Suns, New York Knicks, Chicago Bulls i Toronto Raptors;
  • Paweł Wojciechowski - polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku o tyczce, mistrz świata z Daegu 2011 oraz brązowy medalista mistrzostw świata z Pekinu 2015, medalista Mistrzostw Europy.
Zobacz galerię zdjęć z kolejnej edycji pingpongowych zmagań, które gościliśmy na PGE Narodowym.