Odsłonięcie tablic słynnych sportowców w Alei Gwiazd Piłki Nożnej

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

21 września 2022 roku, podczas trzeciej edycji Alei Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym organizowanej przez Fundację Sportnet, swoje tablice odsłonili Łukasz Piszczek, Jerzy Dudek i Robert Lewandowski. Do plejady gwiazd dołączyła również jubileuszowa tablica upamiętniająca 10-lecie istnienia PGE Narodowego, którą odsłonił Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego oraz Wojciech Dąbrowski, prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej. 

Aleja Gwiazd Piłki Nożnej została zainaugurowana w roku 2018 w setną rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Druga edycja miała miejsce w 2019 roku. Dotychczas znalazły się na niej m.in. odciski stóp i dłoni legendarnych piłkarzy, w tym Włodzimierza Lubańskiego, Grzegorza Lato, Pawła Janasa, Jacka Gmocha, Jana Tomaszewskiego i Władysława Żmudy, a także tablice upamiętniające - Kazimierza Deynę czy Włodzimierza Smolarka. 21 września 2022 roku do tego wyjątkowego grona dołączyli także Łukasz Piszczek, Jerzy Dudek i Robert Lewandowski. Uroczystość rozpoczął pomysłodawca projektu Sławomir Jachimowski, prezes Fundacji Aleja Gwiazd, który podkreślił, jak ważnym i szczególnym miejscem jest dla niego PGE Narodowy, przed którym w 2018 roku pojawiło się pierwszych osiem tablic z wielkimi piłkarzami należącymi do ery, gdy nasza narodowa reprezentacja zdobywała tytuł trzeciej drużyny świata i mistrzostwo olimpijskie. 

Prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej, Wojciech Dąbrowski w swoim przemówieniu zwrócił się bezpośrednio do Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Jerzego Dudka i podziękował im za ich wkład w rozwój polskiego futbolu. Wojciech Dąbrowski wyraził również duże zadowolenie ze współpracy z operatorem stadionu i życzył, by arena rozwijała się i dostarczała ogromu emocji wszystkim uczestnikom organizowanych na niej wydarzeń.

Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego, przypomniał, że arena przez ponad 7 lat była niezwykle szczęśliwa dla reprezentacji Polski, m.in. dlatego, że właśnie tutaj Biało-Czerwoni nie przegrali żadnego z meczów. Prezes podziękował także piłkarskim legendom, które odsłaniały dzisiaj swoje tablice za postawę, którą pokazują na murawie i poza nią oraz odsłaniając jubileuszową tablicę PGE Narodowego podkreślił, że arena powstała z myślą o polskiej reprezentacji w futbolu i jej kibicach. 

- 10 lat istnienia PGE Narodowego to przede wszystkim wiele emocji w domu polskiej reprezentacji. Emocji, które dostarczali nam piłkarze polskiej reprezentacji – przypomnę, że zdecydowana większość meczów polskiej reprezentacji nie została przegrana lecz wygrana lub zremisowana. Panie Jerzy, panie Robercie, panie Łukaszu serdecznie dziękujemy za lata gry, za panów postawę tak na boisku, jak i poza boiskiem. Jako PGE Narodowy jesteśmy niezwykle dumni, że możemy szczycić się mianem Domu Polskiej Reprezentacji, za co serdecznie dziękujemy, bo tak naprawdę ten stadion został wybudowany z myślą o niej. Dziękuję ze swojej strony wszystkim kibicom, wszystkim pracownikom spółki, bo to właśnie dzięki ich zaangażowaniu możemy w tych niesamowitych chwilach wszyscy uczestniczyć – powiedział Włodzimierz Dola, prezes operatora PGE Narodowego.

Jako pierwszy swą tablicę odsłonił Łukasz Piszczek, który grając w biało-czerwonych barwach strzelił trzy gole - w tym dwa właśnie na PGE Narodowym. 66-krotny reprezentant Polski w swym krótkim wystąpieniu przyznał, że czuje się zaszczycony dołączając do grona piłkarzy, których nazwiska znalazły się w Alei Gwiazd Piłki Nożnej. 60-krotny reprezentant Polski, Jerzy Dudek również nie krył wzruszenia z dołączenia swej tablicy do plejady gwiazd na promenadzie PGE Narodowego i podkreślił, jak ważną rolę w grze piłkarzy odgrywa przyjazna i gościnna atmosfera na stadionie. 

Po pokazie freestylowego futbolu swoją tablicę odsłonił jeden z najlepszych piłkarzy świata, Robert Lewandowski. Legendarny napastnik polskiej reprezentacji podkreślił, że lubi grać na PGE Narodowym. 

Aleja Gwiazd Piłki Nożnej na PGE Narodowym liczy obecnie 20 wyjątkowych odlewów z brązu, a każda z nich prezentuje historyczną postać polskiego futbolu. Począwszy od odsłoniętych w 2018 roku tablic Deyny, Smolarka i Cieślika po dziś dzień, w którym do wybitnego grona dołączyli jedenz najlepszych piłkarzy XXI wieku - Roberta Lewandowski, a także Łukasz Piszczek oraz Jerzy Dudek. Na PGE Narodowym tworzy się historia polskiego futbolu. Wyjątkowa dekada największego stadionu w Polsce została też upamiętniona okolicznościową tablicą - niesamowite wydarzenia, niepowtarzalne emocje i brawurowe występy światowej sławy gwiazd oraz sportowców na PGE Narodowym na lata zapisują się w pamięci nie tylko gości, ale już na stałe zostały zapisane na kartkach historii.