*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Reprezentacja Polski przegrała na PGE Narodowym z Holandią 0:2. Polacy mierzyli się z Holendrami w ramach rozgrywek Ligi Narodów. Mecz na arenie obejrzało ponad 56 tysięcy kibiców.

W tej edycji Ligi Narodów reprezentacja Holandii nie przegrała jeszcze żadnego spotkania. W pierwszym meczu z tym rywalem Polska zremisowała na wyjeździe 2:2. Spotkanie na PGE Narodowym niestety nie rozpoczęło się dla naszej drużyny najlepiej. Już w 15. minucie Dumfries podał piłkę w pole karne Polaków, a Gakpo posłał ją do siatki Wojciecha Szczęsnego.

Jedną z najlepszych okazji bramkowych w pierwszej połowie biało-czerwoni mieli w 38. minucie meczu. Robert Lewandowski podawał piłkę do Nicoli Zalewskiego, ale bramkarz rywali nie dał się pokonać. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i Holendrzy prowadzili 1:0.

Na początku drugiej połowy znakomitą okazję do wyrównania miał Arkadiusz Milik. Po podaniu od Tomasza Frankowskiego,  napastnik w świetnej sytuacji posłał jednak piłkę nad bramką. Chwilę później Frankowski podawał do Sebastiana Szymańskiego, ale jego strzał poszybował obok bramki.

W 60. minucie spotkania Holandia po raz drugi trafiła do bramki Wojciecha Szczęsnego. Gola na 2:0 strzelił Bergwijn. Ostatecznie na arenie nie zobaczyliśmy już więcej bramek.

Kolejny mecz w Lidze Narodów reprezentacja Polski rozegra już w tę niedzielę w Cardiff, gdzie zmierzy się z Walią.