PGE Narodowy przyłącza się do akcji BohaterON

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

PGE Narodowy po raz kolejny włącza się do akcji "BohaterON – włącz historię". To ogólnopolska kampania, mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. W jej ramach na elewacji areny pojawi się napis "BohaterON".

Jak podkreślają organizatorzy akcji, projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców. Za pośrednictwem kampanii organizatorzy chcą promować patriotyczne postawy i tożsamość narodową w Polsce i poza jej granicami. W tym celu każdej zainteresowanej osobie umożliwiana jest wysyłka pocztówki, listu bądź laurki do wybranego Powstańca Warszawskiego. Przez sześć edycji kampanii do uczestników walk o Warszawę napisano ponad 1 250 000 kartek!

Przez cały rok organizatorzy kampanii angażują się w pomoc skierowaną do Powstańców Warszawskich. Wraz z gronem wolontariuszy pomagają im w codziennych obowiązkach, koordynują pomoc medyczną, a także wspierają materialnie tych, którzy tego potrzebują.

"BohaterON – włącz historię" to akcja realizowana od 2016 roku przez trzy wrocławskie organizacje: Fundację Rosa, Fundację Sensoria i Fundację Pokolenia Kolumbów, których działaniom przyświeca hasło: Pamięć – Edukacja – Pomoc.

W dniu 25 listopada na elewacji areny w ramach prowadzonej akcji pojawi się napis "BohaterON". Elewacja PGE Narodowego to jeden z najbardziej rozpoznawalnych elementów panoramy Warszawy. Od początku działalności stadionu prezentowane są na niej napisy, które między innymi mają na celu przypominać o ważnych dla Polaków wydarzeniach.