Drift Masters European Championship na PGE Narodowym!

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Wpiszcie w kalendarze daty 15 i 16 września, ponieważ w te dni, po raz pierwszy, Finał Drift Masters European Championship (DMAC) przybędzie do stolicy Polski! Na PGE Narodowym odbyła się dziś konferencja prasowa zapowiadająca to wydarzenie.

Warszawa, jedna z najszybciej rozwijających się stolic w Europie, będzie we wrześniu pretendowała do tytułu globalnej stolicy Driftingu! Wszystko za sprawą wielkiego Finału Drift Masters European Championship, który odbędzie się na kultowej, nowoczesnej arenie i świątyni polskiego sportu - PGE Narodowym!

Bądźcie gotowi, ponieważ zapowiadają się największe, najbardziej spektakularne i zapierające dech w piersiach zawody driftingu!

Finał tegorocznego sezonu na PGE Narodowym to coś, czego fani driftingu z całego świata jeszcze nie widzieli. Stadion mogący pomieścić około 58 500 widzów był już gospodarzem wielkich wydarzeń sportowych i koncertów najpopularniejszych artystów na świecie, takich jak Ed Sheeran, Coldplay i Beyoncé. We wrześniu najszybciej rozwijający się sport motorowy na świecie zagości na płycie stadionu, tworząc swoją własną, niepowtarzalną ścieżkę dźwiękową.

DMEC łączy w sobie finezję i wyjątkowe techniczne umiejętności najlepszych kierowców oraz potworną moc unikalnych samochodów, dostarczając w efekcie ogrom ekscytujących driftingowych akcji w jednym spektakularnym motoryzacyjnym wydarzeniu. To wybuchowa mieszanka doznań dla całej rodziny!

50 kierowców z 23 krajów (w tym dzikie karty z Japonii i USA) będzie walczyło o nagrodę sezonu na specjalnie zaprojektowanym i wylanym z asfaltu torze, który po raz pierwszy w historii PGE Narodowego powstanie na płycie Biało-Czerwonej Twierdzy.

Trudny technicznie tor będzie otoczony twardymi betonowymi bandami, do których kierowcy będą musieli jak najbardziej się zbliżyć, aby zdobyć maksymalną liczbę punktów. Nawet najmniejszy błąd może skończyć się dotkliwą porażką. Jeśli ten wyjątkowy układ nie będzie wystarczającym czynnikiem stresującym, aby zdobyć tytuł Mistrza Drift Masters European Championship, każdy kierowca będzie musiał również pokonać najlepszych na świecie zawodników w bezpośredniej rywalizacji.

Pierwszy raz w historii tak wielu utalentowanych i doświadczonych międzynarodowych kierowców driftingu stanie do walki na tak dużym obiekcie. Finałowy etap tegorocznego cyklu DMEC to driftingowe wydarzenie, na które fani motorsportu czekali od zawsze! Koniecznie dołącz do nas 15 i 16 września w Warszawie i przeżyj widowisko, na które w świecie driftingu czekano od ponad 35 lat.

Ludzie i ich maszyny zostaną pchnięci do granic swoich możliwości, a wszystko to wewnątrz potężnych murów PGE Narodowego! Żaden fan motosportu nie powinien przegapić tych zawodów.

W 2023 roku największy stadion w Polsce idzie na rekord! Czeka nas wyjątkowo intensywny sezon imprez całostadionowych. Oprócz zapowiedzianych do tej pory koncertów największych światowych gwiazd, nie zabraknie tu sportowych emocji podczas domowych meczów eliminacyjnych do Euro 2024, gali XTB KSW Colosseum II i już na stałe goszczącego w naszym kalendarium wydarzeń PZM Warsaw FIM Speedway Grand Prix of Poland. Po tym, jak w maju płyta PGE Narodowego zamieni się w żużlowy tor, we wrześniu, podczas wielkiego Finału Drift Masters European Championship, powstanie na niej ogromny asfaltowy tor! Bądźcie z nami!

Więcej informacji na temat tego wyjątkowego wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej driftmasters.gp.

Bilety na wydarzenie będą wkrótce dostępne na platformie ebilet.pl