100 dni do Igrzysk Europejskich. Ruszyła rejestracja do sprzedaży biletów

Wiadomości
13 marca 2023
redakcja
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Dokładnie za sto dni rozpoczną się Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023. Z tej okazji w Krakowie uruchomiono zegar odliczający czas do rozpoczęcia imprezy, a podczas konferencji prasowej poinformowano o stanie przygotowań do Igrzysk, działaniach promocyjnych i uruchomieniu rejestracji do systemu sprzedaży biletów.

Wielkie sportowe święto coraz bliżej. 21 czerwca o godzinie 20:00 na Stadionie Miejskim w Krakowie rozpocznie się Ceremonia Otwarcia Igrzysk Europejskich. Do tego momentu pozostało równo 100 dni i właśnie ta liczba pojawiła się wczoraj na zegarze, który stanął na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego w samym centrum Krakowa. Od teraz to on będzie regularnie przypominał turystom i mieszkańcom miasta o nadchodzących Igrzyskach.

W poniedziałek uruchomiony został także portal do sprzedaży biletów. Na planowane rozpoczęcie dystrybucji przygotowano specjalną promocję dla najbardziej aktywnych fanów – pierwsze 10 tysięcy biletów zostanie objętych 25-procentową zniżką, a każdy kibic będzie mógł nabyć cztery takie wejściówki. Aby skorzystać z tej opcji należy założyć konto kibica w systemie biletowym Igrzysk, a następnie odebrać specjalny kod.

Ceny biletów na pojedyncze wydarzenia wahać będą się od 20 do 90 złotych przy miejscach I kategorii. Do sprzedaży trafią także bilety całodniowe oraz karnety na kilka dni. Zdecydowano, że wstęp na niektóre dyscypliny będzie darmowy. Tak stanie się m.in. w przypadku rywalizacji w teqballu, padlu, muaythai czy kickboxingu. Za darmo będzie można także wejść na trybuny Stadionu Śląskiego podczas pierwszych trzech dni rywalizacji w lekkoatletyce. W poniedziałek uruchomiona została rejestracja kibiców, a na początku kwietnia wystartuje sprzedaż biletów.

Z okazji 100 dni do Igrzysk przeprowadzona została intensywna kampania reklamowa. Reklamy Igrzysk Europejskich pojawiły się w poniedziałek w wielu prestiżowych i popularnych lokalizacjach w całym kraju. Komunikaty były widoczne m.in. na PGE Narodowym oraz Dworcu Centralnym w Warszawie, a także jednym z najwyższych budynków w stolicy (Warsaw Spire). Było można je zobaczyć także na Tauron Arenie w Krakowie, Dworcu PKP w Katowicach czy Hali Widowiskowo-Sportowej w Toruniu.

Równolegle uruchomiona została kampania na najprzeróżniejszych nośnikach w przestrzeniach miejskich, galeriach handlowych, klubach fitness, na ulicach czy przystankach. Przewidziano, że łącznie tego dnia reklama Igrzysk znajdzie się na 20 tysiącach ekranów LCD w wielu polskich miastach. O Igrzyskach przypominały także komunikaty głosowe na lotnisku Kraków Airport i liczne działania marketingowe w Internecie. Tego dnia cała Polska przypomniała sobie, że za sto dni w Krakowie rozpocznie się ważna sportowa impreza.

Co ważne, wciąż można zostać częścią zbliżającego się wydarzenia. Komitet Organizacyjny nadal czeka na zgłoszenia od wolontariuszy. To świetna okazja, by od środka przyjrzeć się organizacji największej sportowej imprezy w Europie w tym roku. Zgłoszenia przyjmowane są do końca marca, a wszystkie potrzebne informacje można znaleźć na stronie internetowej Igrzysk Europejskich.

Kontakt dla mediów:
Rzecznik prasowy Igrzysk Europejskich, Dawid Gleń
+48 502 186 774
media@ie2023.pl