Zamknij

Kolejna edycja Letnich Brzmień na błoniach PGE Narodowego!

MROZU, Vito Bambino, Nosowska, Brodka, Kaśka Sochacka, Kacperczyk oraz projekt specjalny BABIE LATO na czele Letnich Brzmień 2023 w Warszawie. Nadchodzi lato muzycznych emocji!

Wakacyjna trasa koncertowa z najlepszą polską muzyką już po raz czwarty wyruszy latem w muzyczną podróż. Dwudniowy festiwal Letnie Brzmienia odbędzie się 28 i 29 lipca na błoniach PGE Narodowego w Warszawie. Line-up wypełniają solowe koncerty popularnych twórców i premierowy projekt specjalny – BABIE LATO. Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl.

W 2023 roku to my podróżujemy do Ciebie, tym razem na dłużej i tylko raz. W centrum Twojego codziennego życia na te 2 dni stworzymy taneczny świat dla Ciebie i Twoich bliskich. Poczuj moc muzyki – z sobą, wśród przyjaciół – tak, jak lubisz najbardziej. O letnią atmosferę, radość i muzyczne emocje w Warszawie zadbają jak zawsze najgorętsze polskie muzyczne nazwiska.

W line-upie Letnich Brzmień na błoniach PGE Narodowego pojawią się ich weteran, czyli MROZU, dla którego ten cykl to „nie tylko koncerty, lecz także przyjaciele i rodzinne spotkania”, oraz słynący z inspirujących współprac Vito Bambino, którego album „Poczekalnia” ukaże się z końcem kwietnia. Do programu Letnich Brzmień dołącza też niekwestionowana królowa dystansu i mistrzyni słowa Nosowska.

BABIE LATO to międzypokoleniowy projekt, gromadzący na jednej scenie przedstawicielki różnych światów muzycznych. Opiekę artystyczną nad premierową odsłoną projektu w tym roku objęła Natalia Kukulska, która zaprosiła do współpracy inspirujące artystki młodego pokolenia.

– Wakacje wypełnimy muzycznym BABIM LATEM, w którym jest miejsce na subtelną czułość i zahartowaną, bezkompromisową kobiecość.  Przez muzykę opowiemy, jak widzimy rolę współczesnej kobiety i jak czerpać z tej siły – podkreśla Natalia Kukulska. Imprezowe, energetyczne kawałki ze światowego repertuaru utrzymane są w letnim klimacie, oscylować będą wokół funkowych i klubowych nurtów z domieszką house’owych brzmień w stylu lat 90., R’n’B i soulu.

Do line-upu Letnich Brzmień w Warszawie dołączyła także szturmem zdobywająca uznanie Zalia. Szczerze ucieszy się również fanbase Brodki, której ostatni album „Sadza” spotkał się z doskonałym przyjęciem słuchaczy i środowiska. Miłość publiczności zyskała dzięki swoim pełnym emocji kawałkom, które razem z zespołem świetnie przenosi na scenę. Mowa oczywiście o Kaśce Sochackiej. Dla kontrastu, publiczność baunsować będzie z pochodzącym z Gdyni raperem młodego pokolenia – Szczylem.

Piosenki pełne świeżości zaśpiewa też Natalia Szroeder, a pełni humoru bracia Kacperczyk zaproszą do dobrej zabawy. Zgrabne łączenie elementów alternatywy i popu to domena duetu KARAŚ/ROGUCKI. Doświadczony muzyk znany, choćby z zespołu Darii Zawiałow, Rubens, wystartował z autorskim materiałem pełnym prostych, acz ważnych opowieści. Pop inspirowany latami 90. zaprezentuje ARS LATRANS Orchestra, podczas gdy Rosalie. zaprosi do świata R’n’B. W piękny nastrój publiczność wprowadzą znana z Domowych Melodii jucho, ale też artystka „w smutku czująca się najlepiej”, czyli Daria ze Śląska. W połowie kwietnia publiczność Letnich Brzmień pozna pełen muzyczny repertuar.

Harmonogram Letnich Brzmień 2023
Warszawa / 28–29.07.2023 / błonia PGE Narodowego

MROZU, projekt specjalny BABIE LATO, Vito Bambino, Nosowska, Kacperczyk, Kaśka Sochacka, Brodka, Szczyl, KARAŚ/ROGUCKI, Rubens, Zalia, jucho, Rosalie., Natalia Szroeder, Daria ze Śląska, ARS LATRANS Orchestra.

Spotkajmy się, posłuchajmy, poleżmy, potańczmy, poczujmy razem #latomuzycznychemocji

Letnie Brzmienia 2023 w festiwalowym klimacie to seria weekendowych koncertów najlepszych polskich artystów i artystek z kręgu popu, rocka, muzyki elektronicznej i alternatywy, którzy współcześnie wyznaczają trendy. To też mnóstwo wydarzeń specjalnych, interaktywnych dla publiczności. Projekt wyróżnia coś jeszcze – Letnie Brzmienia pobudzają miejską przestrzeń przy współpracy lokalnych społeczności.

Organizatorem festiwali Letnie Brzmienia 2023 jest agencja koncertowa Good Taste Production. Partnerem wydarzenia jest Eventim. Partner Letnich Brzmień to PGE Narodowy. Partnerami medialnymi wydarzenia są: Radio Zet, Zwierciadło, Glamour, Warsawholic, Gazeta Wyborcza, AMS, Onet.

KARNETY:
299 zł – REGULAR dostępne do 31.05.2023 (godz. 11.59) lub do wyczerpania puli biletów
359 zł – FINAL CALL dostępne od 31.05.2023 (godz. 12.00)
Karnety są dostępne w sprzedaży na www.letniebrzmienia.pl. Bilety jednodniowe trafią do sprzedaży w połowie kwietnia 2023 r. Dzieci do 6 roku życia wchodzą na teren festiwalu bezpłatnie.
Zakup biletów poza autoryzowanymi punktami sprzedaży (Facebook, aukcje internetowe itp.) stwarza ryzyko zakupu biletów nieoryginalnych lub nieważnych, które uniemożliwią wejście na koncert.

Media społecznościowe:
www.facebook.com/letniebrzmienia
www.instagram.com/letniebrzmienia
www.youtube.com/@letniebrzmienia-polska-muzyka