Reprezentacja Polski wygrywa z Albanią na PGE Narodowym!

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W meczu eliminacji do mistrzostw Europy 2024 reprezentacja Polski pokonała Albanię 1:0. Polakom zwycięstwo zapewnił Karol Świderski, który w 41. minucie pokonał bramkarza rywali. Dla Biało-Czerwonych był to pierwszy mecz na PGE Narodowym w 2023 roku.

Reprezentacja Polski mierzyła się z Albanią po raz 14 w historii. Spotkanie z Albanią było drugim meczem naszej narodowej drużyny w ramach eliminacji do mistrzostw Europy 2024.

Przed startem meczu Biało-Czerwoni wystąpili na rozgrzewce w wyjątkowych koszulkach. Były na nich nazwiska piłkarek polskiej kadry, a tym gestem zawodnicy chcieli wyrazić wsparcie dla futbolu kobiet w Polsce oraz poparcie dla kandydatury naszego kraju jako organizatora mistrzostw Europy kobiet w 2025 roku.

Reprezentantom Polski podczas odgrywania hymnów towarzyszyła biało-czerwona kartoniada stworzona przez kibiców zebranych na arenie. 14 minut po pierwszym gwizdku Polacy stworzyli sobie natomiast pierwszą, groźną akcję pod bramką rywala. Nicola Zalewski celnie uderzał z dystansu, ale bramkarz gości nie dał się zaskoczyć.

Albańczycy odpowiedzieli niebezpiecznym strzałem z dystansu kilka minut później. Czujnie między słupkami zachował się jednak Wojciech Szczęsny, który obronił groźne uderzenia Cikalleshiego.

Tuż przed końcem pierwszej połowy Biało-Czerwoni wyszli na prowadzenie. W słupek uderzał Jakub Kamiński, a piłkę celnie dobił Karol Świderski, pokonując bramkarza rywali.

Na początku drugiej połowy świetną okazję do podwyższenia wyniku miał Przemysław Frankowski. Pomocnik w znakomitej sytuacji oddał jednak zbyt lekki strzał, aby móc zaskoczyć bramkarza gości.

Chwilę później reprezentanci Albanii mogli doprowadzić do remisu, ale dwukrotnie świetnie między słupkami zachował się Wojciech Szczęsny. W 63. minucie piękną, indywidualną akcją popisał się Robert Lewandowski. Kapitan kadry przelobował bramkarza rywali, ale w ostatniej chwili zmierzającą do siatki piłkę wybili Albańczycy.

Pod koniec meczu, Polacy stworzyli sobie kilka dobrych okazji pod bramką reprezentacji Albanii, ale nie doprowadziły one do zdobycia drugiego gola. Ostatecznie pierwszy mecz kadry na PGE Narodowym w 2023 roku zakończył się wygraną reprezentacji Polski 1:0.

Spotkanie na arenie obejrzało ponad 50 tysięcy kibiców. Poniżej znajdziecie galerię zdjęć z tego wydarzenia.