Zamknij

Legia Warszawa zdobywcą Fortuna Pucharu Polski

Po zaciętej walce w serii rzutów karnych Legia Warszawa zdobyła Fortuna Puchar Polski na PGE Narodowym. Bohaterem stołecznej drużyny został bramkarz Kacper Tobiasz, który obronił kluczową "jedenastkę" w wykonaniu rywali. W regulaminowym czasie gry na arenie mieliśmy bezbramkowy remis. Mecz na stadionie obejrzało ponad 44 tysiące kibiców.

Raków Częstochowa przystąpił do meczu w roli obrońcy tytułu. Podopieczni Marka Papszuna w ostatnich latach zdobywali Puchar Polski aż dwa razy z rzędu. Legia Warszawa ostatni raz triumfowała w finale w sezonie 2017/2018.

Mecz od początku nie najlepiej ułożył się dla warszawskiej drużyny. Od szóstej minuty Legia musiała radzić sobie w dziesiątkę, ponieważ czerwoną kartkę otrzymał Yuri Ribeiro. Kilka minut później na prowadzeniu mógł być już Raków Częstochowa, bo w sytuacji sam na sam z bramkarzem znalazł się Vladislavs Gutkovskis. Kacper Tobiasz popisał się jednak dobrą interwencją i nie dał się pokonać.

Golkiper drużyny z Warszawy w pierwszej połowie kilkakrotnie ratował swój zespół z opresji, a Raków mimo gry w przewadze nie potrafił wyjść na prowadzenie. Do przerwy mieliśmy bezbramkowy remis, a osłabiona Legia Warszawa nie oddała ani jednego celnego strzału na bramkę rywala. 

W drugiej połowie podopieczni Marka Papszuna wciąż bardziej napierali na przeciwników. W 62. minucie świetną okazję na zdobycie bramki miał Ivi Lopez, ale jego strzał z bliskiej odległości został zablokowany.

Ostatecznie po 90 minutach gry nie zobaczyliśmy żadnych goli i na PGE Narodowym doszło do dogrywki. W jej trakcie Raków najgroźniejszą okazję stworzył sobie w 114. minucie spotkania. Po strzale Kochergina piłka szybowała tuż pod poprzeczkę, ale znakomitą interwencją popisał się Kacper Tobiasz.

Ostatecznie dogrywka zakończyła się bez goli i na arenie zobaczyliśmy serię rzutów karnych. Po zaciętej walce, lepsza w niej okazała się drużyna Legii Warszawa. Bohaterem warszawskiego zespołu został Kacper Tobiasz, który obronił ostatnią "jedenastkę" w wykonaniu rywali.

Finałowy mecz Fortuna Pucharu Polski na PGE Narodowym obejrzało łącznie 44 701 widzów.

Zobacz galerię zdjęć z ceremonii wręczenia pucharu! -> [GALERIA ZDJĘĆ]