Fredrik Lindgren zwycięzcą 2023 ORLEN FIM SGP of Poland - Warsaw

*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Fredrik Lindgren zwyciężył podczas 2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland. Najlepszy z Polaków – Bartosz Zmarzlik, po bardzo zaciętej walce w finale uplasował się na trzecim miejscu. Zobacz zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia na największym stadionie w Polsce!

Zawody na PGE Narodowym nie rozpoczęły się najlepiej dla reprezentantów Polski. Już w pierwszym biegu upadek zaliczył Bartosz Zmarzlik. To nie przeszkodziło mu jednak zakwalifikować się do półfinałów zawodów na PGE Narodowym. Pozostali Polacy niestety nie dostali się do tego etapu.

Tegoroczne żużlowe mistrzostwa świata były wyjątkowe dla Zmarzlika, który po raz pierwszy w historii zawodów w Warszawie dostał się do finału. Po bardzo zaciętej walce, Polak ostatecznie zajął trzecie miejsce. Dla triumfującego w Warszawie Fredrika Lindgrena była to już druga wygrana w historii żużlowych zawodów w stolicy Polski.

2023 ORLEN FIM Speedway Grand Prix of Poland na PGE Narodowym obejrzało ponad 44 tysiące kibiców.