III Kongres Rozwoju Kolei na PGE Narodowym

Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Jeden dzień, trzy bloki tematyczne, rozmowy panelowe o teraźniejszości oraz przyszłości kolei w Polsce i Europie oraz jej roli we współczesnym świecie – to wszystko już 6 czerwca w ramach III Kongresu Rozwoju Kolei na PGE Narodowym im. Kazimierza Górskiego w Warszawie.

Kongres Rozwoju Kolei, jedno z najważniejszych wydarzeń krajowego sektora kolejowego, powraca po trzech latach przerwy. Tegoroczną edycję Kongresu Rozwoju Kolei poświęcono przyszłości transportu kolejowego oraz jego pozycji w narodowej i światowej gospodarce. Tematami poruszanymi podczas wydarzenia będą m.in. konsolidacja rynku kolejowego, inwestycje, cyfryzacja, ekologia oraz rola kolei na arenie międzynarodowej. To ważne zagadnienia, o których będą rozmawiać uczestnicy paneli dyskusyjnych. Wśród nich szefowie największych spółek kolejowych w Polsce, eksperci branżowi oraz przedstawiciele instytucji centralnych, samorządowych oraz świata biznesu i polityki.

Wydarzenie rozpocznie się ceremonią otwarcia oraz panelem dyskusyjnym poświęconym procesowi konsolidacji kolei w Polsce, którego ważnym akcentem było powstanie w ubiegłym roku holdingu Grupy PKP. Dyskusja będzie dotyczyć również przyszłości i perspektyw polskiej kolei. W debacie wezmą udział m.in. prezesi czołowych spółek tworzących holding Grupy PKP, w tym prezes zarządu PKP S.A., Grupy PKP oraz UIC – Krzysztof Mamiński, a także prezes zarządu PGE Polskiej Grupy Energetycznej S.A.

Po debacie otwarcia uczestnicy Kongresu Rozwoju Kolei będą mogli wziąć udział w dziewięciu panelach dyskusyjnych podzielonych na trzy bloki – „Inwestycje”, „Ponad granicami” oraz „Kolej w systemie transportowym”. W pierwszym z nich prelegenci i uczestnicy skupią się na inwestycjach kolejowych w Polsce oraz procesie cyfryzacji w obsłudze pasażerów. W drugim będą dyskutować m.in. o perspektywach rozwoju kolei w regionie Trójmorza oraz Europie, a także na projektach i mechanizmach je wspierających. Natomiast w trzecim skupią się na roli kolei w trakcie kryzysów, ochronie środowiska i zrównoważonym rozwoju oraz potrzebie wytyczania nowych szlaków transportowych.

III Kongres Rozwoju Kolei ma charakter otwarty. Może wziąć w nim udział każdy zainteresowany. Proces rejestracji jest prosty i intuicyjny. Wystarczy wejść na stronę Kongresu Rozwoju Kolei – kongresrozwojukolei.pl – i w górnym pasku nawigacji wybrać „rejestrację”. Z dwóch możliwych opcji wybrać „uczestnik”, a następnie wypełnić formularz rejestracyjny podając podstawowe dane. Po jego uzupełnieniu otrzymamy e-mail z linkiem rejestracyjnym. Później pozostaje już tylko wymyślenie hasła i logowanie, a następnie wybór interesujących nas wydarzeń. Można wziąć udział maksymalnie w trzech panelach dyskusyjnych. Wybór z pewnością ułatwi szczegółowy opis poszczególnych paneli. Każdy uczestnik, poza wybranymi debatami, może uczestniczyć w ceremonii otwarcia kongresu.

Udział w wydarzeniach jest bezpłatny. Warto jednak jak najszybciej zarejestrować się i wybrać interesujące nas panele, ponieważ liczba miejsc jest ograniczona, a jedynym kryterium zapisów jest kolejność zgłoszeń!

Więcej informacji o tegorocznej edycji kongresu można znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia – kongresrozwojukolei.pl. Organizatorem wydarzenia jest Grupa PKP.