Stadion Narodowy w Warszawie i AEG rozpoczynają negocjacje warunków strategicznej współpracy

21 kwietnia 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Rozpoczęto negocjacje z firmą AEG Facilities Europe w sprawie partnerstwa w zakresie organizacji imprez.

Narodowe Centrum Sportu, operator Stadionu Narodowego w Warszawie, poszukiwał partnera z doświadczeniem w zakresie zarządzania obiektami sportowymi oraz posiadającego odpowiednie do skali obiektu jakim jest Stadion Narodowy w Warszawie doświadczenie m.in. w zakresie organizacji imprez całostadionowych, imprez korporacyjnych i, co bardzo istotne, generowaniu maksymalnej efektywności operacyjnej obiektu. Tak pojęta współpraca z partnerem ma przyczynić się do osiągnięcia przez operatora Stadionu założonych celów biznesowych.

„Liczymy na szeroką, strategiczną współpracę, a firma AEG jest światowym gigantem w branży rozrywkowej" – powiedział Rafał Kapler, Prezes Zarządu NCS. „Warto podkreślić, że współpraca z AEG to możliwość włączenia Stadionu Narodowego w Warszawie do grona światowych obiektów o najlepszej ofercie rozrywkowej i komercyjnej. Podstawą kooperacji z AEG będzie wspólny cel: rozwój biznesu i czerpanie dochodów ze zorganizowanych przedsięwzięć. Jednocześnie współpraca z AEG nie będzie miała charakteru wyłączności, więc nie zamykamy się na innych promotorów” – dodał.

Ostateczny model współpracy z partnerem oraz warunki finansowe kontraktu zostaną ustalone w toku dalszych negocjacji, zawarcie umowy planowane jest na czerwiec br.

AEG (Anschutz Entertainment Group) to światowy lider przemysłu rozrywkowego. AEG Facilities to ponad 100 wyjątkowych obiektów na całym świecie, ponad 42 mln widzów rocznie, ponad 6 tys. wydarzeń, w tym najnowsze trasy koncertowe The Black Eyed Peas, Bon Jovi, Usher, Leonard Cohen, czy Paul McCartney.

Co o tym sądzisz?