Forumowicze SSC z wizytą na budowie Stadionu

11 maja 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W ubiegłym tygodniu forumowicze zrzeszeni wokół polskiej części forum Skyscrapercity.com odwiedzili budowę Stadionu Narodowego w Warszawie. Była to już kolejna wizyta młodych entuzjastów i fanów Stadionu.

Poprzednia wizyta miała miejsce rok temu, kiedy to powstawała konstrukcja żelbetowa obiektu. Obecnie budowa zmierza ku końcowi, trwa montaż kluczowych elementów - poszycia dachu i krzesełek - oraz prace wykończeniowe na wszystkich poziomach obiektu.

Ze względów bezpieczeństwa i sporą ilość zgłoszeń forumowicze weszli na budowe w dwóch grupach. W roli przewodnika i osoby oprowadzającej jedną z grup wystąpił Kierownik budowy - Krzysztof Owczarczyk. Forumowicze przygotowali i zadali sporą ilość merytorycznych pytań na temat obecnie trwajacych prac oraz rozwiązań technologicznych zastosowanych przy budowie stadionu.

W dalszej części wycieczki, Forumowicze mieli możliwość osobistego przetestowania zamontawanej już partii krzesełek oraz sprawdzenia widoczności z dolnego poziomu trybuny wschodniej. Kolejnym punktem było wejście na koronę trybuny zachodniej skąd doskonale widać było cały obiekt, a w szczególności montowaną tuż na głowami membranę dachu. Na zakończenie powstało pamiątkowe zdjęcie grupowe.

Piątkowe spotkanie doskonale podsumowują słowa Rafała (nick: słodki): "W przeciągu ostatniego roku miałem przyjemność odwiedzić wszystkie polskie stadiony powyżej 30 tys. pojemności, zarówno te niedawno ukończone, jak i te wciąż budowane. Żaden z tych obiektów nie zrobił na mnie takiego wrażenia, jak Stadion Narodowy. Zwiedzanie tego obiektu dostarczyło mi trwałych wspomnień i ciekawych doświadczeń. W tym miejscu chciałbym złożyć wyrazy szczerej wdzięczności w stronę osób, które przyczyniły się do realizacji tej budowy. Nie mogłem odpuścić sobie wizyty na tej skali obiekcie, mimo że w podróży tego dnia spędziłem prawie 12h, przejeżdżając w tym czasie ok. 700km. Bez wątpienia - było warto. Z takiej perły współczesnej inżynierii powinniśmy być dumni! Stadion Narodowy z całą pewnością będzie godną wizytówką polskiej infrastruktury sportowej i oczywiście całego turnieju UEFA EURO 2012™."


Poprzednia wizyta forumowiczów SSC na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie


Co o tym sądzisz?