Postęp prac na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie

18 maja 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Na budowie Stadionu Narodowego w Warszawie trwają intensywne prace przy dachu. Zakończono montaż dachu szklanego, zaawansowany jest montaż pomostów technicznych, do 50% zbliża się montaż membrany.

Podjęto ostatnie przygotowania do montażu dachu ruchomego, który rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Zakończono przygotowania do montażu na płycie boiska ekranów wielkoformatowych, który również rozpocznie się w przyszłym tygodniu. Szerokim frontem montowane są balustrady – szklane na trybunach, stalowe na schodach kaskadowych. Trwają roboty zewnętrzne przy budowie schodów terenowych i ich okładanie wykładziną granitową. Trwają przygotowania do montażu ogrodzenia.

W ramach 18 ha terenu przeznaczonego na Stadion Narodowy w Warszawie, wraz z jego najbliższym otoczeniem, 6 ha terenu stanowi bryła stadionu. Kolejne 6 ha są to drogi, w tym droga pożarowa otaczająca bryłę stadionu, zabezpieczająca stadion, place postojowe dla sprzętu przeciwpożarowego i służb ratowniczych, a także wydzielone place dla potrzeb wozów transmisyjnych i urządzeń TV.

Pozostałe 6 ha stanowi zieleń, którą obsadzane są skarpy wokół stadionu oraz zieleń tzw. wysoka, a także ścieżki spacerowe i pochylnie do poruszania się dla osób niepełnosprawnych.

Na tym terenie znajdują się także różnego rodzaju urządzenia w tym m.in.: platforma anten satelitarnych, urządzenia do podłączenia wozów transmisyjnych, stacja redukcyjna przyłącza gazu, pięć wjazdów do tuneli na płytę stadionu i parkingi samochodowe, urządzenia do kontroli wjeżdżających pojazdów, oświetlenie w tym oświetlenie ponad 20 schodów terenowych (liniowe oświetlenie ledowe w poręczach schodów). Teren przy stadionie dostępny jest poprzez bramy. Codziennie, do zapadnięcia zmierzchu wszystkie bramy będą otwarte i teren otaczający bryłę stadionu będzie dostępny dla wszystkich. W nocy, ze względu na ochronę infrastruktury znajdującej się przy stadionie, ogrodzenie będzie zamykane. Ogrodzenie i mieszczące się w nim bramy, spełniają także funkcję kierunkowskazu dla gości opuszczających Stadion, wskazują im kierunek wyjścia.

Co o tym sądzisz?