Zamknij

Zobacz obszerną galerię zdjęć z Targów Książki i Mediów VIVELO 2024

Druga odsłona Targów Książki i Mediów VIVELO na PGE Narodowym, która miała miejsce w dniach 16-19 maja, przyciągnęła rzesze miłośników czytania i literatury. Obfity program imprezy pozwolił jej uczestnikom nie tylko na poszerzenie swej biblioteczki, ale i udział w licznych spotkaniach autorskich i panelach. Zobacz, jak tegoroczne targi wyglądały w obiektywie.

Gościem honorowym Targów Książki i Mediów VIVELO 2024 na PGE Narodowym była Finlandia, która umożliwiła gościom odwiedzającym imprezę bliższe poznanie zarówno kultury, jak i życia codziennego Finów. Wśród przygotowanych z tej okazji atrakcji nie zabrakło spotkań z fińskimi pisarzami, założycielami wioski Kalevala, mistrzem świata w skokach narciarskich — Janne Ahonenem oraz możliwości odbycia rozmowy z Päivi Laine (Ambasador Finlandii). W strefie zorganizowano również pokój kultowych Muminków oraz przygotowano stanowiska do gry w MÖLKKY.

Na targach oprócz dziesiątek tysięcy książek nie mogło zabraknąć również spotkań z autorami, które odbywały się zarówno na stoiskach wystawców, jak i na płycie areny. Wśród gwiazd rodzimej sceny pisarskiej pojawili się m.in. nazywani „królem i królową” polskiej literatury kryminalnej Remigiusz Mróz i Katarzyna Bonda, prof. Jerzy Bralczyk, Wojciech Chmielarz, Katarzyna Puzyńska, Radomir Wit, Marcel Moss, Magda Stachula, Agnieszka Grochowska, Julia Wieniawa, Magdalena Cielecka, Julia Żugaj i Przemek Corso, Jessica Foks, Vela Szulwińska czy Aleksandra Kondraciuk.

Zobacz galerię zdjęć z Targów Książki i Mediów Vivelo 2024: