Zamknij

Wygrana reprezentacji Polski w towarzyskim meczu z Ukrainą

Reprezentacja Polski wygrała w meczu towarzyskim z Ukrainą 3:1. Gole dla biało-czerwonych strzelali Sebastian Walukiewicz, Piotr Zieliński oraz Taras Romańczuk. Zobacz galerię zdjęć z tego spotkania.

Dla reprezentacji Polski mecz z Ukrainą był jednym z testów przed zbliżającymi się mistrzostwami Europy. Spotkanie niestety pechowo rozpoczęło się dla Arkadiusza Milika, który już w drugiej minucie zasygnalizował kontuzję i po chwili musiał opuścić murawę. Na boisku zastąpił go Kacper Urbański.

Polacy wyszli na prowadzenie już w 11. minucie spotkania. Piłkę w siatce umieścił Sebastian Walukiewicz, a kilka minut później na listę strzelców wpisał się także Piotr Zieliński. Trzecia bramka dla biało-czerwonych padła natomiast w 30. minucie meczu, a jej autorem był Taras Romańczuk.

Reprezentacja Ukrainy jedynego gola w tym spotkaniu zdobyła na cztery minuty przed końcem pierwszej połowy. Łukasza Skorupskiego pokonał Artem Dowbyk. W drugiej połowie meczu, pomimo prób obu zespołów, wynik meczu nie uległ już zmianie.

Spotkanie z trybun PGE Narodowego oglądali wyjątkowi goście – medaliści mistrzostw świata z 1974 roku. W przerwie meczu, celem uhonorowania 50-lecia ich piłkarskiego sukcesu, zostały im wręczone pamiątkowe statuetki.

Poniżej galerię zdjęć z meczu towarzyskiego Polska – Ukraina.