Zamknij

Młode talenty na PGE Narodowym. Wielki Finał XXIV edycji Pucharu Tymbarku

W poniedziałek, 10 czerwca, po raz kolejny mieliśmy okazję przyglądać się realizacji sportowych marzeń. Na kilka godzin przed towarzyskim spotkaniem reprezentacji Polski z Turcją, na murawie PGE Narodowego zmierzyły się ze sobą najmłodsze sportowe talenty z całej Polski. Za nami Wielki Finał XXIV edycji Pucharu Tymbarku!

Puchar Tymbarku to największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie, realizowany w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 i 12. Do tegorocznej edycji zgłosiło się ponad 11 tysięcy drużyn, spośród których ponad 1,5 tysiąca miało okazję zagrać w wojewódzkich finałach.

Zwieńczeniem ciężkiej pracy i realizacji pasji młodych piłkarek i piłkarzy, tak jak i w ubiegłych latach, jest finałowy mecz na murawie największego stadionu w Polsce, PGE Narodowego. W tym roku rozgrywki odbyły się tuż przed towarzyskim spotkaniem Polaków z Turcją.

Zwycięskie drużyny, w kategoriach U-10 i U-12 dziewcząt i chłopców, poza medalami i pucharami, wywalczyły możliwość uczestnictwa w meczu polskiej reprezentacji, wzięcie udziału w oficjalnym treningu, a także szansę na rozmowę i zdobycie autografów swoich idoli podczas wyjątkowego spotkania z przedstawicielami naszej kadry narodowej.

Swoją karierę w turnieju rozpoczęło ponad 50 późniejszych reprezentantów Polski, m.in. Ewa Pajor, Paulina Dudek, Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński czy Bartosz Bereszyński. Czy w przyszłości do tego grona dołączą członkowie zwycięskich drużyn XXIV edycji?

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspaniałe, sportowe emocje. Pragniemy serdecznie pogratulować wygranej:
  • dziewczęta - kategoria U10 - SP Sierakowo z gminy Rawicz
  • chłopcy - kategoria U10 - "Traktorki" z warszawskiego Ursusa (SP 381)
  • dziewczęta - kategoria U12 - UKS SAP "Szóstka" Brzeg
  • chłopcy - kategoria U12 - SP 7 Leszno "Wirtuozi Futbolu"
Trzymamy kciuki za Wasze dalsze sukcesy! Zobacz galerię zdjęć ze zmagań młodych talentów o Puchar Tymbarku na PGE Narodowym.