Reprezentacja Polski wygrywa z Turcją na PGE Narodowym!

Wiadomości
10 czerwca 2024
redakcja
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Biało-czerwoni pokonali Turcję 2:1 w meczu towarzyskim na PGE Narodowym! Bramki dla Polaków strzelili Karol Świderski oraz Nicola Zalewski. Spotkanie na arenie było ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed wylotem na mistrzostwa Europy 2024 w Niemczech.

Początek rozgrywek był udany dla reprezentacji Polski, którzy już w 12. minucie meczu objęli prowadzenie po golu Karola Świderskiego. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie i biało-czerwoni schodzili do szatni z korzystnym wynikiem.

Turcja jedynego gola w tym meczu zapisała na swoje konto w 77. minucie gry. Wynik wyrównał Baris Yilmaz, który zdobył bramkę dla drużyny tureckiej. Ostatecznie zwycięstwo biało-czerwonym zapewnił Nicola Zalewski, który w 90. minucie umieścił piłkę w bramce przeciwnika.

Mecz na PGE Narodowym był szczególny dla Roberta Lewandowskiego, kapitana reprezentacji Polski, który po raz 150. wystąpił dziś w barwach narodowych. Zawodnik został uhonorowany pamiątkową koszulką przez Prezesa PZPN Cezarego Kuleszę i Sekretarza Generalnego PZPN Łukasza Wachowskiego.

Spotkaniu na PGE Narodowym towarzyszyła akcja charytatywna “Dorzuć misie”, w ramach której murawa areny została zasypana pluszakami. Za każdą zebraną maskotkę, Fundacja STS przekaże złotówkę na rzecz Fundacji DKMS, zajmującej się pomocą osobom chorym na nowotwory krwi.

Przypominamy, że transmisje z grupowych meczów biało-czerwonych podczas UEFA EURO 2024 będzie można obejrzeć na błoniach PGE Narodowego w Warszawskiej Stefie Kibica. Więcej informacji dostępnych jest na: www.strefakibica.com

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć z tego spotkania.