Zamknij

Piknik Naukowy w obiektywie [Galeria zdjęć]

Piknik Naukowy Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik to największa impreza plenerowa o tematyce naukowej w Europie. Podczas wydarzenia, które ma na celu upowszechnianie wiedzy z różnych dyscyplin naukowych, licznie zgromadzeni uczestnicy mogą nie tylko zapoznać się z najnowszymi badaniami i wziąć udział w interesujących warsztatach, ale i zobaczyć kultowe eksperymenty oraz fascynujące pokazy. Zobacz galerię zdjęć z tej wyjątkowej imprezy i dołącz do niej na PGE Narodowym.

Tematem tegorocznej odsłony Pikniku Naukowego jest hasło „Nie do wiary”. O atrakcje dla dzieci i dorosłych, biorących udział w tym wyjątkowym święcie nauki, zadbało ponad 100 wystawców z Polski i z zagranicy. Teren 27. Pikniku Naukowego został podzielony na siedem stref – Twórców, Przyszłości, Organizatorów, Cywilizacji, Kultowych Eksperymentów, Rodzinną i Zdrowia, a szybkie poruszanie się po nich ułatwia interaktywna mapa na stronie www.mapapiknikunaukowego.kopernik.org.pl.

W oficjalnym otwarciu Pikniku Naukowego udział wzięli sekretarz stanu Katarzyna Lubnauer (MEN), dyrektor Biura Edukacji Joanna Gospodarczyk (m.st. Warszawa), minister Maciej Gdula (MNiSW), Robert Firmhofer (CNK), Redaktor Naczelny Polskiego Radia Paweł Majcher oraz Bartosz Kusior – Członek Zarządu operatora PGE Narodowego.

Udział w imprezie jest bezpłatny i można dołączyć do niej w dowolnym momencie aż do jej zamknięcia, czyli do godziny 20.00. Wejście na teren Pikniku Naukowego odbywa się bramami nr 1, 2, 10 i 11.

Na terenie imprezy znajdują się beczkowozy z warszawską kranówką, w których można bezpłatnie uzupełnić wodę we własnych butelkach lub kubkach. W Strefie Relaksu na uczestników wydarzenia czeka również wypożyczalnia kocyków piknikowych i gier planszowych.

Galeria zdjęć z 27. Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik: