https://pgen.pl/assets/cache/c4bf9ecd6b8580342239de20a9ecbcc0_750_319_optim.jpg

Michel Platini na Stadionie Narodowym w Warszawie

W dniu 12 października br. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbył się Komitet Sterujący UEFA EURO 2012TM. Przewodniczył mu Prezydent UEFA Michel Platini.

W ramach wizyty studyjnej UEFA w Polsce, sprawdzającej stopień przygotowania Miast Gospodarzy do Mistrzostw w 2012 roku, na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyło się posiedzenie Komitetu Sterującego UEFA EURO 2012TM. Było to pierwsze posiedzenie Komitetu, obradującego wyłącznie na temat przygotowań Polski.

Przed posiedzeniem Komitetu Sterującego UEFA, Michel Platini udał się do kluczowego z punktu widzenia organizacji Mistrzostw miejsca na Stadionie - do strefy zawodników. Uruchomił także mechanizm zamykania dachu Stadionu.

Następnie na promenadzie Stadionu Narodowego w Warszawie odbyła się konferencja prasowa, w której udział wzięli m.in.: Prezydent Miasta st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz, Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz oraz Prezydent UEFA Michel Platini.

- Wczoraj i dziś razem z UEFA odbyliśmy wizytę w Miastach Gospodarzach. Satysfakcjonuje nas wysoka ocena naszych przygotowań wydana przez UEFA. Ta wysoka ocena możliwa była dzięki współpracy rządu i samorządu. Możemy być spokojni o nasze EURO 2012. Kluczowe inwestycje czyli stadiony i lotniska będą gotowe na Mistrzostwa. Jestem przekonany, że będzie to wielkie święto dla Polaków –
powiedział podczas konferencji Minister Sportu i Turystyki, Adam Giersz.

Zapytany o ocenę przygotowań Polski do UEFA EURO 2012TM – Michel Platini powiedział – Jestem bardzo szczęśliwym Prezydentem, bo mam za sobą bardzo ładny Stadion. Doskonałe elementy infrastruktury powstały w każdym z Miast Gospodarzy. Po obejrzeniu czterech lotnisk i czterech stadionów mogę powiedzieć, że EURO 2012 odbędzie się co najmniej poprawnie. Podczas konferencji Prezydent UEFA podziękował Polsce i wszystkim miastom z osobna za przygotowania, w szczególności wszystkim tym, którzy pracowali na każdym ze stadionów. – Infrastruktura rozwija się dobrze, a stadiony są fantastyczne, zarówno w Polsce jak i na Ukrainie. Teraz należy skupić się na zorganizowaniu Mistrzostw i zagwarantować dobrą obsługę tak aby kibice, którzy tu przyjadą, cieszyli się świętem piłkarskim – dodał na zakończenie.

Po konferencji prasowej, Michel Platini wraz z najbliższymi współpracownikami, udali się na posiedzenie Komitetu Sterującego.Link skrócony: www.stdn.pl/d2cd4

Galeria

Co o tym sądzisz?