Coldplay zagra na Stadionie Narodowym w Warszawie

15 grudnia 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W dniu 19 września 2012 na Stadionie Narodowym w Warszawie zagra zespół Coldplay! Koncert organizowany wspólnie przez Alter Art i Live Nation odbędzie się w ramach trasy promującej najnowszą płytę zespołu zatytułowaną „Mylo Xyloto”.

Sprzedaż biletów rozpocznie się 10 stycznia 2012 roku.

Dzisiaj, podczas konferencji prasowej na Stadionie Narodowym w Warszawie, ogłoszono zespół, który wystąpi tutaj we wrześniu przyszłego roku. Będzie to jeden z najlepszych zespołów rockowych na świecie – zespół Coldplay.

- To historyczny moment, pierwsze oficjalne ogłoszenie międzynarodowej gwiazdy na Stadionie Narodowym -
mówił Mikołaj Ziółkowski z Alter Art. - Ten obiekt jest niezwykle przyjazny dla organizacji takich koncertów. Bardzo cieszymy się, że będziemy częścią trasy Coldplay. Jestem pewien, że będzie to niesamowite wydarzenie - dodał.

- Koncert Coldplay to nie jedyne wydarzenie zaplanowane na przyszły rok na Stadionie Narodowym w Warszawie - powiedział Rafał Kapler, Prezes Narodowego Centrum Sportu. – Planujemy zorganizować jeszcze dziesięć eventów, sportowych i rozrywkowych, o charakterze masowym i kameralnym. Będzie się tutaj dużo działo, będą tu najlepsze koncerty jakie pojawiają się w Europie i na świecie – dodał.


Zespół Coldplay


Jeden z pierwszych koncertów, na którym Coldplay wykonali utwory z wtedy jeszcze niewydanego albumu odbył się na festiwalu Heineken Open’er 2011. Był to jednocześnie premierowy występ Coldplay w Polsce, oglądany przez ponad 60 tysięcy fanów. Przyszły rok będzie dla grupy Chrisa Martina czasem intensywnego koncertowania, w ramach którego zespół wystąpi na kilkunastu arenach w Stanach Zjednoczonych i Europie, w tym na 7 stadionach w samej Wielkiej Brytanii. Na koncertowej mapie Coldplay znalazł się także Stadion Narodowy w Warszawie!

Album „Mylo Xyloto” ukazał się 24 października br. i w ciągu zaledwie miesiąca trafił do pierwszej dziesiątki najchętniej kupowanych płyt 2011 w Wielkiej Brytanii z wynikiem prawie pół miliona sprzedanych egzemplarzy.

Jeśli doliczy się do tego ponad milion egzemplarzy ze Stanów Zjednoczonych i pozostałe setki tysięcy ze sprzedaży ogólnoświatowej w niecałe dwa miesiące od premiery, piąte studyjne wydawnictwo Coldplay rozeszło się w ponad dwu milionach sztuk. Jednocześnie, na Wyspach wersja cyfrowa płyty pobiła rekord sprzedaży: ponad 80 tysięcy egzemplarzy w ciągu tygodnia. Dodając do tego pierwsze miejsca list sprzedaży od Australii przez Danię i Portugalię po Meksyk, otrzymamy kolejny bestsellerowy produkt firmowany przez Coldplay.

Nie powinno to jednak dziwić, bo ten zespół był wyjątkowy już od pierwszych chwil. Umiejętności muzyczne członków, teksty oraz melodie natychmiast podbiły serca publiczności. Pierwszy album „Parachutes” pojawił się w lipcu 2000 roku, po serii znakomicie przyjętych koncertów oraz entuzjastycznie odebranych singlach „Shiver” i „Yellow”. Płyta zadebiutowała na szczycie UK Albums Chart spotykając się z aplauzem także w całej Europie oraz Stanach i przyniosła im pierwszą z siedmiu nagród Grammy, jakie otrzymali do tej pory. Na wydanym dwa lata później „A Rush of Blood to the Head” znalazł się cały zestaw hymnów takich jak “In My Place”, “The Scientist” i oczywiście “Clocks”, nagrodzone w 2004 roku Grammy w kategorii Record Of The Year. Sama płyta trafiła na czołowe miejsca wielu podsumowań roku 2002 w muzyce. Z zaledwie dwoma albumami, ale takim repertuarem, zespół mógł spokojnie wcielić się w rolę headlinera takich festiwali jak Glastonbury czy Rock Werchter i wyrobić sobie renomę jednego z najlepszych koncertowych zespołów na ziemi.

Na kolejny album czekano trzy lata. Płyta „X&Y” rozeszła się w ponad 8 milionach egzemplarzy, zdobywając tytuł najchętniej kupowanego albumu roku 2005. Płyta trafiła na pierwsze miejsca list sprzedaży w 20 krajach. Singlami promującymi album były m.in. kompozycje „Speed Of Sound”, „Fix You” oraz „Talk”. Ten ostatni powstał na bazie riffu z „Computer Love” niemieckiej legendy elektroniki Kraftwerk. Warto dodać, że trzy pierwsze płyty Coldplay otrzymały najważniejsze brytyjskie nagrody muzyczne czyli Brit Awards w kategorii Best British Album.

Bilety będą dostępne na stronie Alter Art i Live Nation.
Więcej informacji na temat koncertu dla wszystkich fanów Coldplay, podamy wkrótce.


Co o tym sądzisz?