Stadion Narodowy w Warszawie uzyskał pozwolenie na użytkowanie!

16 grudnia 2011
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

W dniu 16 grudnia 2011 roku Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie przekazał pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Dyrektor Powiatowego Inspektoratu Nadzoru Budowlanego w Warszawie Andrzej Kłosowski przekazał na ręce Minister Sportu i Turystyki, Joanny Muchy, Wojewody mazowieckiego, Jacka Kozłowskiego, oraz Prezesa Narodowego Centrum Sportu, Rafała Kaplera pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego w Warszawie.

Pozwolenie na użytkowanie Stadionu Narodowego w Warszawie wraz z towarzyszącą infrastrukturą zostało wydane przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Warszawie w dniu 15 grudnia 2011 roku. Przed jego uzyskaniem i wcześniejszą kontrolą Inspektoratu Nadzoru Budowlanego Stadion otrzymał pozytywne stanowisko miejskiej komendy Straży Pożarnej, a także pozytywną decyzję Wojewódzkiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Otrzymane wcześniej opinie pozwoliły na wkroczenie w końcową fazę pozyskiwania pozwolenia na użytkowanie obiektu, które zostało wydane tuż przed czwartą rocznicą rozpoczęcia procesu inwestycyjnego, czyli podpisania umowy
o wykonaniu projektu tego wielofunkcyjnego obiektu.

Prace budowlane rozpoczęły się w październiku 2008 roku od rozbiórki pozostałości dawnego Stadionu Dziesięciolecia i etapu palowania. Budowa podzielona była na dwa etapy,
z których pierwszy - rozbiórki i fundamentowanie głębokie - zakończony został w marcu 2009 roku. W maju 2009 roku rozpoczął się drugi etap budowy zakończony dzisiaj uzyskaniem pozwolenia na użytkowanie.

Podczas oficjalnej uroczystości, która odbyła się w Galerii Stadionu Narodowego w Warszawie, Minister Sportu i Turystyki, Joanna Mucha, pogratulowała rekordowego przedsięwzięcia jakim jest budowa tego obiektu w tak krótkim czasie. Obiektu, na którym „wszystko jest zupełnie niezwykłe”. Pani Minister wyraziła również nadzieję, iż powstanie i funkcjonowanie tak wyjątkowego miejsca w Polsce, będzie służyło nie tylko organizacji wydarzeń kulturalnych i sportowych, ale wpłynie także na rozwój polskiej piłki nożnej.

- Jestem niezmiernie szczęśliwy, że po 2,5 latach budowy, dziś nadszedł ten wielki dla nas dzień, w którym otrzymujemy najważniejszy dla nas dokument dopuszczający Stadion Narodowy w Warszawie do użytkowania. Dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w ten projekt. To one są najistotniejszą częścią dzisiejszego sukcesu –
powiedział Rafał Kapler.

Po części oficjalnej goście zostali oprowadzeni po Stadionie przez Prezesa Narodowego Centrum Sportu, Rafała Kaplera. Mieli unikalną szansę obejrzenia m.in. strefy zawodników oraz spojrzenia na trybuny Stadionu z perspektywy płyty boiska.

Stadion Narodowy w Warszawie to najnowocześniejsza arena w Polsce, która pod względem kubatury – ponad 1 000 000 m³ - jest największym tego typu obiektem w Europie. Jest to również jedyny polski stadion posiadający zamykany dach, dzięki czemu staje się on doskonałą lokalizacją dla wydarzeń o różnorodnym charakterze. Lokalizacją niezależną od warunków pogodowych. W wydarzeniach tu organizowanych będzie mogło uczestniczyć już niebawem ponad 58.000 widzów.