Czesi kontra Polacy. Ostra walka o wyjście z grupy

14 czerwca 2012
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.
m

Po porażce w meczu z Rosją wydawało się, że Czesi się nie podniosą. Ale oni zadziwili wszystkich niedowiarków, wygrywając z Grecją. Czy w sobotę damy radę nieprzewidywalnym sąsiadom?

Czechom wystarczy remis, Polacy muszą wygrać – arytmetyka tabel z wynikami jest nieubłagana. Jeśli damy się pokonać Czechom, nie mamy już co liczyć na wyjście z grupy. W meczu z Grekami Czesi pokazali, że nie wolno ich lekceważyć. Czy po przegranej z Rosją 4:1 i wygranej z Grecją 2:1 można już wskazać atuty i niedociągnięcia czeskiej reprezentacji? Spróbujmy.

Po obu spotkaniach już widać, że Czesi są szybcy, ale tylko w pierwszej połowie. Brak kondycyjnego przygotowania do intensywnej gry to słaba strona tego zespołu. Taktyka Czechów polega na jak najszybszym wbiciu przeciwnikowi gola, zanim zwolnią z braku sił. Kto będzie starał się zaszkodzić biało-czerwonym? Na kogo należy zwrócić szczególną uwagę?

W czeskiej reprezentacji świeci kilka gwiazd. To bez wątpienia kapitan zespołu Tomasz Rosicky i bramkarz Petr Cech. Obaj stanowią podporę drużyny. Rosicky od 2006 roku gra w Arsenalu Londyn, choć tak naprawdę dopiero od niedawna pokazuje, na co go stać. Przez długi czas zmagał się z kontuzjami. I niestety, wiele wskazuje na to, że tym razem także dopadły go problemy ze zdrowiem. W meczu z Grecją Rosicky zszedł z boiska już po pierwszej połowie. Jak tłumaczył potem, rozbolało go ścięgno Achillesa. Z tego również powodu nie pokazał się na środowym treningu na wrocławskim stadionie. Jego występ w meczu z Polską stanął pod znakiem zapytania.

Gdy Tomasz Rosicky w meczu z Grekami schodził z boiska, opaskę kapitana zespołu przekazał bramkarzowi. I słusznie, bo Petr Cech to groźny zawodnik, który może powstrzymać niejeden atak polskich piłkarzy. Nie jest przesadą twierdzenie, że to właśnie on zapewnił Chelsea Londyn zwycięstwo w Lidze Mistrzów. W barwach tej drużyny rozegrał już ponad 250 meczów, większość w charakterystycznym kasku na głowie. To jego znak rozpoznawczy. Cech nosi kask od czasu, gdy doznał na boisku poważnej kontuzji głowy. Przed meczem z Polską bramkarz uskarża się jednak na ból ramienia. Czy ten problem wyeliminuje go ze spotkania? Trener reprezentacji zapewnia, że nie.

Czechów do walki z Polską poprowadzi selekcjoner Michal Bilek. Po przegranej jego drużyny z reprezentacją Litwy 0:1 na własnym boisku, uzupełnił siły kadry mocniejszymi zawodnikami, przede wszystkim z drużyny Viktoria Pilzno. Ten plan pozwolił mu doprowadzić Czechów do mistrzostw Europy.

„Wygraliśmy i nadal walczymy o wyjście z grupy” - zapewniał Michal Bilek po wygranym meczu z Grecją, zapowiadając, że w planach mają rozgromienie biało-czerwonych. „W spotkaniu z Polską na pewno nie będziemy grali na remis i pomimo wielkiej gościnności ze strony Polaków postaramy się wygrać” - dodał trener czeskiej reprezentacji.

Artykuły polecane

07 sierpnia 2013
Wystawa `Pełen Dostęp, Pełen Football`

Od 6 sierpnia 2013 roku Stadion Narodowy w Warszawie jest gospodarzem wystawy „Pełen Dostęp, Pełen Football” Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE).

18 kwietnia 2013
Tydzień Akcji i audiodeskrypcja na Narodowym

Trwa kampania Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football, organizowana przez fundację CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie. Czas trwania akcji odbywającej się w ramach realizacji projektu dziedzictwa UEFA EURO 2012 to 13-21 kwietnia 2013.

12 kwietnia 2013
Pełen Dostęp, Pełen Football

Stadion Narodowy z przyjemnością wspiera Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie w organizacji kampanii Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football. Udział w wydarzeniu daje nam możliwość pokazania tego, co osiągnęliśmy dla niepełnosprawnych kibiców, jak również dla lokalnej społeczności osób niepełnosprawnych.