Stadion Narodowy w Warszawie z kolejnymi nagrodami

18 czerwca 2012
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.
m

Stadion Narodowy w Warszawie zdominował rozdanie nagród architektonicznych podczas Światowego Kongresu Stadionów w Katarze i zwyciężył w dwóch spośród pięciu kategorii. Stadion wygrał w kategoriach "najbardziej innowacyjne wykorzystanie technologii w projektowaniu stadionów" oraz "najlepszy wielofunkcyjny projekt stadionu".

W kategorii „najbardziej innowacyjne zastosowanie technologii przy projektowaniu stadionów” brano pod uwagę obiekty, które zapewniają najwyższej klasy nowoczesne technologie i rozrywkę na najwyższym poziomie. Natomiast w kategorii „najlepszy projekt stadionu wielofunkcyjnego” Stadion Narodowy w Warszawie został doceniony za najlepsze rozwiązania projektowe i najszerszy wachlarz możliwości jaki oferuje.

Nagroda w kategorii „najbardziej innowacyjne zastosowanie technologii przy projektowania stadionów” przyznawana jest w uznaniu innowacji technologicznych wprowadzanych na światowej klasy arenach sportowych. Od zapewnienia zgromadzonym kibicom możliwości oglądania powtórek, poprzez spełnienie wyśrubowanych wymogów stawianych zintegrowanym ze sobą zaawansowanym systemom oświetleniowym i nagłośnieniowym, których celem jest zapewnienie najwyższej jakości rozrywki przebywającym na stadionie, do zastosowania najwyższej klasy nowoczesnych technologii i koncepcji rozrywkowych – wszystko to zostało wzięte pod uwagę przez projektantów.

Nominowani:


Skidata – Stadion Narodowy w Warszawie
BKS - Moses Mabhida Stadium
LAP/ SABEX - The Cloud, otwierane zadaszenie stadionu.

Nagroda w kategorii „najlepszy projekt stadionu wielofunkcyjnego” przyznawana jest w uznaniu projektów stadionów, które oferują jak najszerszy wachlarz możliwych w przyszłości zastosowań. Taki projekt tworzony jest z myślą o uczynieniu stadionu trwałym dziedzictwem i źródłem przyszłych dochodów poprzez możliwość pełnienia wielu funkcji. Nagroda ta przyznawana jest projektantom, architektom i konsultantom, którzy jeszcze w fazie projektowej wzięli pod uwagę potencjalne przyszłe zastosowanie stadionów oddanych do użytku w ciągu ostatnich czterech lat.

Nominowani:

Thymio Papayannis and Associates Inc - Tae Kwon Do Stadium
MEIS - Sports City Stadium
GMP - Stadion Narodowy w WarszawieArtykuły polecane

16 grudnia 2013
Sodexo nagrodzone Business Superbrands

Najsilniejsze wizerunkowo marki biznesowe na rynku polskim po raz kolejny zostały wyróżnione tytułem Business Superbrands. Wśród laureatów znalazła się firma Sodexo Polska.

02 grudnia 2013
Najlepsze zdjęcia listopada!

Pierwsza edycja konkursu na Zdjęcie Miesiąca rozstrzygnięta! Zobaczcie najlepsze fotografie Stadionu Narodowego, wykonane przez naszych Internautów.

06 listopada 2013
Konkurs na zdjęcie miesiąca

Stadion Narodowy na stałe wpisał się już w panoramę Warszawy, czego dowodem są świetne zdjęcia naszych internautów. Postanowiliśmy nagradzać najlepsze z nich – ruszamy z pierwszą edycją konkursu na “Zdjęcie miesiąca”.