Mecz prawdy. Czy Czesi dorównają Portugalii?

21 czerwca 2012
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.
m

Dzisiaj Stadion Narodowy w Warszawie po raz kolejny rozgrzeje się do czerwoności. Rusza ćwierćfinał UEFA EURO 2012™. Czechy zmierzą się z Portugalią.

Kto jest faworytem? Nietrudno zgadnąć. Reprezentacja Portugalii ze słynnym Cristiano Ronaldo w ataku. Ale Czesi już pokazali, że potrafią zaskoczyć doskonałym przygotowaniem do meczu. „Postawiłem na najlepszych piłkarzy i biorę za to pełną odpowiedzialność” - oświadczył jeszcze przed rozpoczęciem UEFA EURO 2012™ trener czeskiej reprezentacji Michal Bilek.

Jeśli będzie chciał nadal trzymać się tej maksymy, w spotkaniu z Portugalią powinniśmy zobaczyć Tomasa Rosickiego, którego z meczu z Polską wyeliminowała kontuzja ścięgna Achillesa. W bramce nie powinno także zabraknąć niezawodnego Petra Cecha, bo kto jak kto, ale on jest w stanie zneutralizować portugalskie strzały.

Czesi przeciwko sobie będą mieli plejadę gwiazd. Oprócz wspomnianego już Cristiano Ronaldo na boisko z pewnością wyjdzie Nani. Ronaldo słynie z precyzyjnych i bardzo silnych strzałów, Nani z kolei jest szybki i niebezpieczny w ataku.

Selekcjoner czeskiej reprezentacji zapewnia, że ułożył już skuteczną taktykę, która pozwoli mu zneutralizować portugalskich napastników. Jak przyznał Michal Bilek, Czesi na pewno nie zagrają tak ofensywnie jak w czasie meczu z Rosją, kiedy stracili aż cztery bramki. „Przegraliśmy wysoko z Rosją, ponieważ za bardzo się otworzyliśmy i zostaliśmy ukarani” - stwierdził trener Bilek. „Wiele nauczyliśmy się po pierwszym meczu” - dodał. Przypomniał również spotkanie reprezentacji Czech z Portugalią z 1996 roku, z ćwierćfinału Euro, kiedy to Czesi strzelili Portugalczykom gola, wygrywając mecz. A w finale mistrzostw zdobyli srebro. Zdaniem trenera, także i ten najbliższy wynik może okazać się niespodzianką.

Aby zobaczyć tę niespodziankę na żywo, dziesiątki tysięcy kibiców ruszą na Stadion Narodowy w Warszawie. Dlatego przypominamy, jak bezproblemowo dostać się w czwartek na mecz. Miasto ogłosiło bowiem zmiany w rozkładach jazdy komunikacji miejskiej.

Około godziny 16 ulice wokół Stadionu Narodowego w Warszawie zostaną zamknięte dla ruchu samochodowego i zaczną kursować specjalne linie autobusowe i tramwajowe przeznaczone dla kibiców. Tramwajami linii 77 będzie można dojechać z Ochoty i Pragi Południe wprost przed Stadion Narodowy w Warszawie. Na mecz będzie można również dostać się autobusami oznaczonymi literą P. Będą one kursować między parkingami Park and Ride (P+R) a stadionem. Z kolei po meczu kibiców rozwozić będą nie tylko autobusy specjalne, ale również kursujące całą noc tramwaje i przyjeżdżające częściej niż zwykle podmiejskie pociągi.

Warto też pamiętać, że bilet na mecz UEFA EURO 2012™ zastępuje wszelkie inne bilety komunikacji miejskiej.

Wybierasz się na mecz? Chcesz uniknąć kolejek i szybko znaleźć swoje miejsce na trybunach? ZOBACZ NASZ PORADNIK


Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

07 sierpnia 2013
Wystawa `Pełen Dostęp, Pełen Football`

Od 6 sierpnia 2013 roku Stadion Narodowy w Warszawie jest gospodarzem wystawy „Pełen Dostęp, Pełen Football” Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE).

18 kwietnia 2013
Tydzień Akcji i audiodeskrypcja na Narodowym

Trwa kampania Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football, organizowana przez fundację CAFE Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie. Czas trwania akcji odbywającej się w ramach realizacji projektu dziedzictwa UEFA EURO 2012 to 13-21 kwietnia 2013.

12 kwietnia 2013
Pełen Dostęp, Pełen Football

Stadion Narodowy z przyjemnością wspiera Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie w organizacji kampanii Tydzień Akcji Pełen Dostęp, Pełen Football. Udział w wydarzeniu daje nam możliwość pokazania tego, co osiągnęliśmy dla niepełnosprawnych kibiców, jak również dla lokalnej społeczności osób niepełnosprawnych.