https://pgen.pl/assets/cache/653bde7cea20d028fe8c34f55a115a03_750_319_optim.jpg

Koncert Depeche Mode już w lipcu!

Dotychczas występowali w Polsce pięć razy. Pierwszy raz przyjechali w 1985 roku. 28 lat od tego pamiętnego koncertu, muzycy Depeche Mode odwiedzą nas po raz szósty i zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie. To będzie wielkie wydarzenie.

Członkowie zespołu Depeche Mode ogłosili na transmitowanej w internecie konferencji listę miast, do których zawitają w 2013 roku w ramach trasy promującej ich najnowszy album. Na tej liście jest również Warszawa. Imprezę zaplanowano na 25 lipca 2013 roku.

Ten koncert odbędzie się niemal dokładnie 28 lat od pierwszej wizyty zespołu w Polsce. Muzycy zagrali wtedy w Warszawie 30 lipca 1985 roku. Jak wspominają fani na internetowych forach poświęconych Depeche Mode, tego dnia był ogromny upał. „Depesze” podjechali pod halę Torwaru nie limuzynami, nawet nie taksówkami. Przywiózł ich autokar. Fani mieli okazję podbiec, zobaczyć muzyków z bliska, przybić z nimi „piątki” przez szybę. Dave Gahan, lider Depeche Mode, był zachwycony przyjęciem w naszym kraju.

„Zagraliśmy koncert w Polsce, zanim jeszcze ktokolwiek pomyślał, by tam pojechać. To było całe lata temu” - wspominał wokalista. „Na miejscu dotarło do nas, że mamy wiernych fanów, którzy posiadają albumy i słuchają naszej muzyki pomimo tego, że w waszym kraju ciężko było kupić nasze płyty. Ludzie wymieniali się naszymi nagraniami” - opowiadał.

Zdziwienie ogromną popularnością jego zespołu musiało być szczere. To był rok przed wydaniem albumu „Black Celebration”, który rozpoczął międzynarodową karierę Depeche Mode i dwa lata przed nagraniem płyty „Music For The Masses”. Krążek ten uważany jest za jeden z lepszych albumów w historii muzyki. To on zapoczątkował „depeszowe” szaleństwo na całym świecie.

Ale na kolejną wizytę zespołu w Polsce trzeba było czekać aż 16 lat. 2 września 2001 roku zespół wystąpił na torze wyścigów konnych na Służewcu. I choć tego dnia padał deszcz, fani byli w wyśmienitych nastrojach. Podobnie jak muzycy, którzy znakomitym występem najwyraźniej chcieli zrekompensować 16 lat nieobecności.

„Koncerty w Polsce zawsze są wspaniałe” - przyznał w jednym z wywiadów Dave Gahan. Być może dlatego dwa następne odbyły się w odstępie zaledwie kilkumiesięcznym od siebie – 14 marca 2006 roku w katowickim Spodku, a 9 czerwca na warszawskim stadionie Legii. Kolejny koncert „Depesze” zagrali w lutym 2010 roku, zostawiając po sobie jak zwykle znakomite wspomnienia i muzyczny niedosyt. A ponieważ na każdy ich następny występ polscy fani muszą czekać coraz krócej, nie powinno dziwić, że wkrótce muzycy przyjadą do nas po raz kolejny.

Sprzedaż biletów ruszyła 26 października br.


Link skrócony: www.stdn.pl/e1927

Galeria

Zobacz także

Co o tym sądzisz?