Gigantyczna choinka przed Stadionem Narodowym

04 grudnia 2012
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Jeszcze dzisiaj do Warszawy dotrze prezent od dolnośląskich leśników - 15-metrowy świerk. Choinka zostanie ustawiona przed wejściem głównym na Stadion Narodowy – od strony Ronda Waszyngtona.

Świerk zostanie przyozdobiony między innymi 8 tysiącami białych i niebieskich lampek. 6 grudnia, podczas specjalnej mikołajkowej imprezy dla dzieci na Stadionie Narodowym, Minister Sportu i Turystyki Joanna Mucha, wspólnie z najmłodszymi uroczyście uruchomi oświetlenie choinki.

Gigantyczna choinka zostanie ustawiona przed Stadionem Narodowym na specjalnym postumencie. Jest to ok. 50-letni świerk, pochodzący z Gór Orlickich tuż przy granicy z Czechami. Po uroczystym włączeniu iluminacji choinki, bramy Stadionu Narodowego zostaną otwarte dla zwiedzających. Na dzieci na stadionie czekał będzie Św. Mikołaj wspomagany przez Śnieżynki.

Dzięki współpracy z Dyrekcją Lasów Państwowych, oprócz 15-metrowej choinki przed wejściem głównym na Stadion Narodowy, na okres przedświąteczny i Świąt Bożego Narodzenia wnętrza obiektu zostaną przyozdobione mniejszymi drzewkami. Po świętach drzewa zostaną rozdrobnione i wykorzystane jako ściółka chroniąca przed wysychaniem podłoża i chwastami zasadzone wokół Stadionu Narodowego drzewka i krzewy, wracając w ten sposób do naturalnego obiegu materii w przyrodzie.


Artykuły polecane

06 grudnia 2014
Warszawski Jarmark Świąteczny

Warszawski Jarmark Świąteczny stanął w ramach Zimowego Narodowego przed Stadionem Narodowym!

10 grudnia 2012
Świąteczna choinka rozbłysła przed Stadionem Narodowym

Przed głównym wejściem na Stadion Narodowy stanęła 15-metrowa świąteczna choinka – prezent od Lasów Państwowych.