https://pgen.pl/assets/cache/9cfd630fabcb52745bb0e27c4a62abae_750_319_optim.jpg

Świąteczna choinka rozbłysła przed Stadionem Narodowym

Przed głównym wejściem na Stadion Narodowy stanęła 15-metrowa świąteczna choinka – prezent od Lasów Państwowych.

W Mikołajki 6 grudnia około godziny 16, Minister Sportu i Turystyki, Joanna Mucha wspólnie z dziećmi z warszawskich szkół uroczyście włączyła ok. 8 tysięcy lampek na choince.

W mikołajkowym wydarzeniu przed Stadionem Narodowym uczestniczyli przedstawiciele władz stolicy Jacek Wojciechowicz, Zastępca Prezydenta Miasta Stołecznego Warszawy, Tomasz Kucharski, Burmistrz Dzielnicy Praga Południe Miasta Stołecznego Warszawy oraz przedstawiciele Lasów Państwowych. Poza iluminacją choinki, dla dzieci przygotowano szereg innych atrakcji. Na najmłodszych czekał Św. Mikołaj, Śnieżynki oraz słodkie poczęstunki takie jak ciastka, świąteczny piernik, czy gorąca czekolada. Dzieci otrzymywały od Św. Mikołaja słodkie upominki. Całą imprezę uświetniły kolędy śpiewane przez Chór Mieszany Zespołu Szkół nr 51 im. Ignacego Domeyki na warszawskich Bielanach.

Po rozświetleniu choinki dzieci zostały zaproszone na specjalną mikołajkową wycieczkę po Stadionie Narodowym, w trakcie której mogły zapoznać się z najciekawszymi miejscami stadionu oraz poczuć się jak prawdziwi kibice.

15 – metrowa choinka przed Stadionem Narodowym to ok. 50-letni świerk, pochodzący z Gór Orlickich tuż przy granicy z Czechami. Drzewo zostało wycięte przez dolnośląskich leśników i w poniedziałek 3 grudnia zostało przetransportowane do Warszawy. Oprócz dużej choinki przed wejściem głównym, wnętrza Narodowego zostały przyozdobione mniejszymi drzewkami. Po świętach drzewa zostaną rozdrobnione i wykorzystane jako ściółka chroniąca przed wysychaniem podłoża i chwastami zasadzone wokół Stadionu Narodowego drzewka i krzewy, wracając w ten sposób do naturalnego obiegu materii w przyrodzie.

Link skrócony: www.stdn.pl/e28c7

Galeria

Zobacz także

Co o tym sądzisz?