Audiodeskrypcja podczas meczów dostępna także w TVP

21 marca 2013
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Przypominamy, że podczas meczów reprezentacji Polski 22 i 26 marca na Stadionie Narodowym pojawi się możliwość skorzystania z audiodeskrypcji, czyli głosowego opisu treści wizualnych dla osób niewidomych i niedowidzących.

Audiodeskrypcja umożliwia osobom niewidomym i niedowidzącym pełny odbiór widowiska i uczestniczenie wydarzeniu sportowym. Za jej pomocą opisywane są wszystkie elementy obrazu, istotne dla jego zrozumienia i właściwej percepcji, tj. język ciała, przebieg akcji i wszystko co pomaga osobie niewidomej podążać za rozwijającą się akcją.

Aby skorzystać z audiodeskrypcji na Stadionie Narodowym wystarczy posiadać telefon komórkowy z radiem i słuchawkami lub przenośne radio ustawione na częstotliwości 95,1 FM.

Dodatkowo dzięki współpracy Stadionu Narodowego z Telewizją Polską oraz Fundacją Katarynka każdy kibic niewidzący chcący śledzić przebieg meczów przed telewizorem we własnym domu, będzie mógł włączyć komentarz audiodeskryptorów nadawany na żywo ze Stadionu. Usługa Polega na udostępnieniu przez TVP1 i TVP HD sygnału audio z komentarzem jako dodatkowej ścieżki dźwiękowej do wyboru. W odbiorniku po wybraniu opcji „audio” dostępna jest pod nazwą AUX.

Podczas marcowych meczów będziemy korzystać ze sprzętu do audiodeskrypcji przekazanego Stadionowi Narodowemu przez Fundację CAFE (Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie).
Fundacja działa na rzecz kibiców z niepełnosprawnościami, miedzy innymi poprzez konsultacje i wdrażanie dobrych praktyk związanych z dostosowaniem i dostępnością obiektów sportowych. Sprzęt zakupiony przez UEFA na potrzeby turnieju UEFA EURO 2012 w Polsce teraz będzie służył wszystkim kibicom podczas meczów odbywających się na Stadionie Narodowym - dziękujemy!Audiodeskrypcję podczas meczów przygotowuje Fundacja KATARYNKA.
Wszystkim partnerom serdecznie dziękujemy i czekamy na pierwsze po Euro mecze naszej Reprezentacji zabezpieczone w serwis audiodeskrypcji.


Artykuły polecane

23 maja 2014
Symboliczny bieg po Narodowym

W symbolicznym biegu po płycie Stadionu Narodowego wzięło udział blisko 70 osób. Wydarzenie odbyło się w ramach 10. Weekendu Polska Biega, a jego organizatorem było stowarzyszenie "Dać siebie innym".

02 września 2013
Najbardziej kolorowy bieg w Warszawie

Dereszowska, Kamińska, Stankiewicz, Kępka, Sokół i inni wspierają niepełnosprawnych w ColorFun5km! - Bieganie może być dla wszystkich, nie tylko dla sprawnych fizycznie, ale też dla tych o ograniczonej sprawności – Anna Dereszowska, jedna z ambasadorek prze_biegu.

07 sierpnia 2013
Wystawa `Pełen Dostęp, Pełen Football`

Od 6 sierpnia 2013 roku Stadion Narodowy w Warszawie jest gospodarzem wystawy „Pełen Dostęp, Pełen Football” Centrum Dostępu do Piłki Nożnej w Europie (CAFE).