Z najgłębszej jaskini na Mount Everest

08 kwietnia 2013
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

„Pierwszy człowiek – Polak – ratownik” – pod takim hasłem wyprawę na najwyższy szczyt świata Mount Everest realizuje ratownik GOPR Grzegorz Michałek z Cieszyna.

Wyprawa realizowana w ramach projektu, którego celem jest pokonanie przez te same osoby największej różnicy wysokości na ziemi, czyli zejście na dno najgłębszej jaskini Krubera-Voronia i wejście na szczyt Mt. Everest. Tym samym jeden człowiek pokona różnicę wysokości ponad 10 km, czego do tej pory nie udało się osiągnąć jeszcze nikomu.

Projekt rozpoczął się w roku 2012, wyjazdem do jaskini Krubera – Voronia i zejściem na suche dno jaskini na głębokości -2080 m. Operacja zakończyła się sukcesem. 13 sierpnia 2012 ekipa w składzie: Grzegorz Michałek, Tomek Piprek, Maciek Kwiatkowski stanęła na dnie najgłębszej jaskini świata.

8 kwietnia ekipa w składzie: Grzegorz Michałek, Ryszard Głowacki, rusza w Himalaje z zamiarem zdobycia szczytu Mt. Everest i tym samym zrobienia największej deniwelacji świata przez tego samego człowieka.

Wyprawie przyświecają dwie ważne okrągłe rocznice. W tym roku przypada 60-ta rocznica zdobycia Mount Everestu, jednocześnie 60 –lecie swojego istnienia obchodzi GOPR.

Dla uczestników wyprawa jest szczególny wyzwaniem, gdyż na co dzień ich misją jest niesienie pomocy ludziom w górach. Jako ratownicy wyposażeni będą w lawinowe ABC by przede wszystkim rozpropagować używanie tego sprzętu w wysokich górach. Detektor, sonda, łopata, często pomijane i uważane przez himalaistów za dodatkowe, zbędne obciążenie mogłyby uratować niejedno życie. Wyprawa odbędzie się pod patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Prezydenta Miasta Gliwice, oraz Naczelnika GOPR

Szczegółowe informacje na temat wyprawy oraz oficjalna strona internetowa:

www.kagb.pl/hh


Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

19 kwietnia 2014
Wesołych Świąt!

Wesołych Świąt życzy zespół Stadionu Narodowego.

14 kwietnia 2014
Przerwa w działaniu sklepu internetowego Stadionu Narodowego

W nocy z 15 na 16 kwietnia 2014 roku od godz. 21:00 do 01:00 nastąpi przerwa w dostępie do sklepu internetowego Stadionu Narodowego.

10 marca 2014
TRIAS Venue & Event Support oficjalnym Partnerem Technicznym Narodowego

TRIAS Venue & Event Support został oficjalnym Partnerem Technicznym Stadionu Narodowego.