https://pgen.pl/assets/cache/2ecafe12f1876d0ab9f0605a3c0a28ee_750_319_optim.jpg

SuperFinał ponownie na Stadionie Narodowym!

VIII SuperFinał Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zostanie ponownie rozegrany na Stadionie Narodowym w Warszawie. Mecz wieńczący sezon zaplanowany jest na niedzielę 14 lipca 2013 r.

Zeszłoroczny NAC VII SuperFinał był spektakularnym sukcesem działającej zaledwie od jesieni 2006 Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego. Wyprzedano komplet - 23 000 biletów. Widzowie zgromadzeni na trybunach było świadkami pierwszego w historii mistrzostwa PLFA dla drużyny Seahawks Gdynia. Po emocjonującym, obfitującym w efektowne akcje punktowe meczu zespół z Trójmiasta pokonał drużynę Warsaw Eagles 52:37. W poprzedzającym sportową rywalizację wielkim pikniku zorganizowanym na błoniach Stadionu Narodowego wzięło udział ponad 12 000 osób. Mecz pokazały telewizje TVN Turbo, nSport HD i Eurosport 2 HD.

- Zeszłoroczny VII SuperFinał był milowym krokiem dla futbolu amerykańskiego w Polsce. Dzięki temu wydarzeniu, które odbiło się głośnym echem nie tylko w Europie, ale także za oceanem, nasza wciąż bardzo młoda w Polsce dyscyplina wzniosła się na nowy poziom - mówi Jędrzej Stęszewski, prezes PLFA. - Wierzymy w to, że tegoroczny SuperFinał przyniesie kibicom jeszcze bardziej niepowtarzalne emocje. Zespół organizacyjny PLFA i całe środowisko futbolu amerykańskiego w Polsce dołożą wszelkich starań by udowodnić, że zeszłoroczny sukces nie był przypadkiem. Gwarantujemy całym rodzinom i osobom w każdym wieku niezapomniane wrażenia - dodaje Stęszewski.

- Bardzo się cieszymy, że już po raz drugi z rzędu SuperFinał PLFA odbędzie się na Stadionie Narodowym. Organizacja tak widowiskowego meczu na naszym obiekcie to prawdziwa gratka dla fanów tej dyscypliny. To również ciekawa alternatywa dla kibiców innych dyscyplin - mówi Mikołaj Piotrowski, dyrektor ds. Komunikacji Stadionu Narodowego. - SuperFinał to kolejne wydarzenie, które wpisuje się w ideę Stadionu Narodowego jako areny otwartej i oferującej różnorodne atrakcje dla każdego, kto poszukuje ciekawych sposobów na aktywne spędzenie wolnego czasu w gronie rodziny i znajomych - dodaje Piotrowski.

O prawo gry w najważniejszym meczu sezonu rywalizuje 8 drużyn mierzących się w najwyższej klasie rozgrywkowej PLFA - Toplidze. W VIII SuperFinale na Stadionie Narodowym w Warszawie zagrają dwa z zespołów: AZS Silesia Rebels, Devils Wrocław, Giants Wrocław, Seahawks Gdynia, Kozły Poznań, Warsaw Eagles, Warsaw Spartans, Zagłębie Steelers Interpromex.

Przydatne adresy:


Informacje imprezach na Stadionie Narodowym www.stadionnarodowy.org.pl


autor: Tomasz Lerczak

Link skrócony: www.stdn.pl/e71d6

Zobacz także

Co o tym sądzisz?