https://pgen.pl/assets/cache/69a84d9cb25a4a974820bb0e3b639b6a_750_319_optim.jpg

Wyjątkowa frekwencja Pikniku Naukowego

Prawie 150 tysięcy osób odwiedziło w sobotę Stadion Narodowy podczas XVII edycji Pikniku Naukowego Polskiego Radia i Centrum Nauki Kopernik.

To kolejny rekord frekwencji na Stadionie Narodowym i rekord Pikniku Naukowego. Nowa lokalizacja i prawie 200 instytucji naukowych i kulturalnych, uczelni i instytutów sprawiły, że było to jedno z najbardziej popularnych w tym roku wydarzeń w Warszawie. Jeszcze tydzień temu tegoroczna frekwencja na Narodowym wynosiła 500 tysięcy, teraz sięga 700 tysięcy osób.

Piknik Naukowy, to kolejne wydarzenie na Stadionie Narodowym w tym roku, które pobiło rekord frekwencji. Piknik przyciągnął 142 tysiące 573 uczestników – to największa impreza jak odbyła się dotychczas na Stadionie Narodowym, a także rekord Pikniku Naukowego.

Wśród potwierdzonych na ten rok 18 dużych imprez w naszym kalendarzu, Piknik Naukowy, zadebiutował w tym roku niezwykłą frekwencją i różnorodnością atrakcji. A to dopiero początek wspólnych działań, bo umowa na organizację tego wydarzenia na Stadionie Narodowym została podpisana na pięć lat. Już dziś, wspólnie z Polskim Radiem i Centrum Nauki Kopernik możemy myśleć, jak sprawić, by przyszłoroczna edycja była zorganizowana na jeszcze wyższym poziomie.

- W tym roku wielu organizatorów imprez wybiera Stadion Narodowy, bo to miejsce, które ma wyjątkowy potencjał. Cieszy nas bardzo sukces i rozmach organizacyjny tej edycji Pikniku Naukowego. To potwierdza, że zgodnie z naszymi planami, w tym roku frekwencja na stadionie wyniesie milion widzów – mówi Marcin Herra.


Link skrócony: www.stdn.pl/e98ca

Galeria

Zobacz także

Co o tym sądzisz?