Windsurfing na Narodowym – historia tworzy się na Waszych oczach!

07 czerwca 2014
Zamknij formularz
*
*
*
Twoja wiadomość została wysłana.
Dziękujemy.

Światowe gwiazdy wakeboardingu już we wrześniu w Warszawie! Spektakularne skoki i mrożące krew w żyłach grindy to największa atrakcja trzeciego dnia Windsurfingu na Narodowym. Pierwsze dwa dni to - odpowiednio - kwalifikacje i finały Halowego Pucharu Świata PWA w Windsurfingu.

Wsteczne odliczanie do najbardziej emocjonującego show tego roku rozpoczęte. 5, 6 i 7 września Stadion Narodowy stanie się najważniejszym punktem na światowej mapie sportów wodnych.

Spektakularne zderzenie prędkości, adrenaliny pasji i niczym nieograniczonej wyobraźni z rozsądkiem, możliwościami ludzkiego ciała oraz z prawami fizyki. Wszystko pod jednym dachem. Dachem Stadionu Narodowego! Obok najwyższej klasy windsurferów w basenie, który wyrośnie na płycie Stadionu Narodowego, pojawi się ośmiu najlepszych wakeboardzistów na świecie. Będą walczyć o triumf w Kings of the Stadium - zawodach, które po raz pierwszy w Polsce i po raz pierwszy w tej części Europy odbędą się na stadionie. Dzięki wyciągowi, który zostanie zainstalowany trzeciego dnia imprezy, każdy z zawodników na specjalnej desce rozpędzi się do kilkudziesięciu kilometrów na godzinę. Wygra ten, którego powietrzne ewolucje zostaną najwyżej ocenione przez sędziów oraz wzbudzą największy aplauz publiczności.

Głośny aplauz i szybsze bicie serca to pewnik podczas pokazu flyboardu. Zawodnicy dzięki wykorzystaniu specjalnego urządzenia uniosą się na wysokość ośmiu metrów. Będziemy świadkami elektryzujących skoków i tricków. Trzeci dzień Windsurfingu na Narodowym to również wyścig najszybszych i najdroższych skuterów wodnych, Halowe Mistrzostwa Polski w klasie Laser oraz wyścigi gwiazd na tzw. SUP-ach.

Początek września w Warszawie stanie się wielkim świętem sportów wodnych. Areną trzydniowych zmagań będzie stworzony na potrzeby zawodów basen o długość 90 i szerokość 33 metrów. Zostanie wypełniony 3 000 000 litrów wody. Wiatr, którego prędkość dochodzić będzie nawet do 70 km/h wytworzy ponad 30 olbrzymich wiatraków ustawionych wzdłuż basenu. 

Windsurfing na Narodowym to rywalizacja najlepszych zawodników z prestiżowego rankingu Professional Windsurfers Association. Wśród gwiazd są mistrzowie świata oraz medaliści Igrzysk Olimpijskich. Wśród nich Steve Allen, dziewięciokrotny mistrz świata oraz Zofia Klepacka i Przemysław Miarczyński. W sobotę, po pierwszym dniu treningów i eliminacji, czeka nas aż pięć finałów kobiet i mężczyzn. Windsurferzy będą walczyć o nagrody w trzech dyscyplinach: slalom, freestyle oraz wave & jump.

Bilety można kupić w cenach już od 20 zł. Wejściówki są dostępne na www.windsurfing2014.pl.

Dla fanów sportów wodnych przygotowaliśmy konkurs, w którym nagrodą są trzy podwójne bilety na trzeci dzień Windsurfingu na Narodowym. Zdobędą je ci z Was, którzy wymyślą najlepszą nazwę dla ostatniego dnia wydarzenia. Najciekawsze i najbardziej kreatywne pomysły należy przesyłać do 11 czerwca do godz. 9:00 na adres windsurfing@stadionnarodowy.org.pl (Regulamin konkursu).

Co o tym sądzisz?

Artykuły polecane

03 września 2014
Masz legitymację? Masz rabat!

Początek września to nie tylko rozpoczęcie roku szkolnego, ale także gratka dla wszystkich miłośników sportów wodnych! 5, 6 i 7 września na Stadionie Narodowym odbędzie się Halowy Puchar Świata w Windsurfingu. Z okazji rozpoczęcia szkoły przygotowaliśmy specjalny rabat dla uczniów i studentów!

21 sierpnia 2014
Konkurs: zrób zdjęcie z wiatrakiem!

Podczas imprezy Windsurfing na Narodowym wiatr potrzebny windsurferom będzie wytwarzany przez 34 olbrzymie wiatraki. Dzięki nim uzyskamy podmuch, którego prędkość będzie dochodziła do 70 km/h. Już teraz możesz poczuć tę moc! Weź udział w naszym konkursie i dołącz do zabawy.

24 lipca 2014
Na Narodowym pobiją rekord prędkości!

Red Bull Speed Challenge by Björn Dunkerbeck to największa atrakcja trzeciego dnia „Windsurfingu na Narodowym”, który odbędzie się już za niespełna dwa miesiące w Warszawie.