https://pgen.pl/assets/cache/d8e20d446a583ce22c479936e91c4790_750_319_optim.jpg
Startuje "Ekstremalny Narodowy"

Pół kilometra lin, prędkość przekraczająca 60 km/h, przejazd około 50 metrów nad ziemią - to najnowsza atrakcja Stadionu Narodowego, przygotowana dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

18 lipca 2014 roku startuje projekt „Ekstremalnie Narodowy”, czyli pierwsza kolej tyrolska, realizowana przez Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże, pod dachem Stadionu Narodowego w Warszawie. 

Pierwszą z aktywności realizowanych pod hasłem „Ekstremalny Narodowy” jest tzw. kolej tyrolska, czyli zjazd po skośnej linie, który jest jedną z najciekawszych atrakcji popularnych parków linowych i wielu imprez integracyjnych. Najbardziej efektowne zjazdy to te najdłuższe i najszybsze, a do tego wymagana jest odpowiednio duża różnica poziomów startu i lądowania.

Gabaryty Narodowego pozwalają rozpiąć "tyrolkę" po przekątnej całego boiska - od najwyższego punktu trybun aż po wewnętrzną promenadę areny. To plasuje stadionową kolej w czołówce najdłuższych tyrolek w kraju. Ponadto zastosowanie opatentowanej specjalnie na potrzeby Narodowego, innowacyjnej technologii równoległych lin zjazdowych o automatycznie wyrównującym się napięciu, pozwala osiągnąć znaczny wzrost prędkości zjazdu.

- Od kilkunastu lat jesteśmy związani z techniką wysokościową. Alpinizm to nasza pasja i praca. Od 2005 roku prowadzimy w Warszawie jedyny w swoim rodzaju obiekt sportowy 2Wieże, propagujący dyscypliny wysokościowe, a liczba zadowolonych klientów liczona jest w dziesiątkach tysięcy - mówi Łukasz Bieleń, prezes Centrum Sportów Ekstremalnych 2Wieże. - Przy tworzeniu projektu, przyświecała nam idea trzy razy naj: najdłuższa, najszybsza, najbezpieczniejsza - dodaje.

- "Ekstremalny Narodowy" to alternatywny sposób na odkrywanie wyjątkowego pod każdym względem Stadionu Narodowego. Jesteśmy przekonani, że będzie to bardzo ciekawe uzupełnienie naszej oferty i odpowiedź na oczekiwania tych, którzy wizytę na Narodowym chcą połączyć z wyjątkową i niezapomnianą przygodą - powiedział Mikołaj Piotrowski, rzecznik prasowy spółki PL.2012+, operatora Stadionu Narodowego.

- Zapraszamy wszystkich. Rodziny z dziećmi, wycieczki, grupy przyjaciół i tych, którzy chcą obejrzeć Stadion z lotu ptaka. Rozważamy rozwój projektu w przyszłości i włączenie kolejnych ekstremalnych atrakcji - dodaje Piotrowski.

Sprzedaż biletów rusza 18 lipca 2014 roku. Koszt zjazdu z instruktażem to 39 złotych a bilet ulgowy to 29 złotych. Dla grup przygotowaliśmy specjalną ofertę cenową. W ofercie jest również specjalny zjazd dla dwóch osób - bilet tandemowy. Zakupu biletów można dokonać przez stronę www.stadionnarodowy.org.pl lub w kasach Stadionu Narodowego.

Link skrócony: www.stdn.pl/0f598

Galeria

Co o tym sądzisz?